Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Şahin yem dağıttı kepenek giydi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 436 çiftçiye 218 ton yem desteğinde bulundu. Başkan Şahin, çobanların kullandığı kepenek giydi

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Başkan Şahin yem dağıttı kepenek giydi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İslahiye'deki 436 çiftçiye 218 ton yem desteğinde bulundu. Yem dağıtım törenine katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çobanların kullandığı kepenek adı verilen kıyafeti omuzlarına aldı. Şahin, kentte belediye başkanlığı yaptığı 22 ay içerisinde kentte yaşayan 2 milyon insanın yol, su, konut gibi birçok alandaki taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

"İŞÇİ EMEKLİSİNİN KIZIYIM"
Kalkınmanın yerelden başladığına dikkat çeken Şahin, "22 aydan beri bu şehrin konut, yolu, yeşil alanı, ne kadar önemli ise bunun gibi çok önemli tüm sorunları, yani 2 milyon insanın taleplerini yerine getirmek için gayret gösteriyoruz. Çiftçimiz gerçekten bizim için çok önemli. Alın teri benim için çok önemli. Bir işçi emeklisinin kızıyım. Alın terini çok iyi bilirim. Herkes alın terine karşı bizim dönemimizde gösterilen pozitif ayrımcılığı görmesi lazım" dedi. Konya'daki tarım ve hayvancılıkla uğraşanların bile Gazianteplileri örnek aldığını söyleyen Şahin, "Göreve geldiğimizde son 40 yılın en kurak yılını yaşadık. Özellikle buğday tohumunda çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Çiftçilerimize tohum, süt yemleri vermeye başladık. Konya'da tüm gruplar bir araya gelerek, Gaziantep'in çiftçisini ve çobanını örnek alıyorlar. Bizim amacımız bu. Biz doğayı korumak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahin yem dağıttı kepenek giydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN