Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büfeyi söktü ATM'yi dikti

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Büfeyi söktü ATM'yi dikti

"Seyhan'da kaçak yapılaşmaya af yok" diyerek Ziya Paşa Çocuk Parkı'ndaki büfeyi kaldıran Seyhan Belediyesi, aynı parkta ATM noktası yaparak yeşil alanı gasp etti

Seyhan Belediyesi, kentin birçok noktasında oluşturduğu ATM'lerle yeşil alanları gasp etmeye başladı. Belediyeye gelir sağlamak amacıyla oluşturulan ATM noktalarının halkın kullanımı için ayrılmış parkların içine yapılması tepki topladı. Seyhan Belediyesi'nin, herhangi bir meclis kararı olmadığı halde yeşil alan üzerinde ATM noktası oluşturmasının suç olduğu öne sürüldü.

YEŞİL ALANA BETON

Seyhan Belediyesi ATM noktalarından biri Ziya Paşa Çocuk Parkı'nın içine konuldu. Bilindiği gibi belediye park içerisinde yıllardan beri büfe işletmeciliği yapan Abubekir Sarı'nın büfesini, 'Kaçak ve ruhsatsız yapılaşmaya af yok' diyerek yıkıp, yeşil dostu propagandası yapan Seyhan Belediyesi'nin aynı park içerisine beton dökerek ATM noktası oluşturması ne kadar yeşil dostu olduğunu ortaya koydu.

SEYHAN'IN ATM AŞKI

Yeşil alanları gasp ederek ATM noktası oluşturan ve bundan büyük paralar kazanacak olan Seyhan Belediyesi'nin bu girişimi sadece Ziya Paşa Çocuk Parkı ile sınırlı kalmadı, Türkmenbaşı ve Mavi Bulvar'da da hayata geçti. Gürselpaşa Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı ve Şehitler Parkı'nda trafik ışıklarının hemen yanında kurulan ATM'lerin faaliyete geçmesiyle trafiğin olumsuz etkileneceği bildirildi.

2 KURUŞ İÇİN YAPILIR MI?

ATM noktalarının konulması karşılığında belirli bir ücret alacak olan Seyhan Belediyesi'nin bu tavrını şiddetle eleştiren vatandaşlar, "Yeşil alanlar halkın kullanımına açık olan yerlerdir. Hiç kimse halka açık olan yerde betonlaşma yapamaz, yapmamalı. Seyhan'ın 2 kuruşa ihtiyacı mı var? Üstelik Mavi Bulvar Şehitler Parkı'nda kurulan ATM'nin karşısında 5 tane ATM daha var" diye konuştular.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büfeyi söktü ATM'yi dikti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN