Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Penye ve tekstil fuarı kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 20.2.2016
Penye ve tekstil fuarı kapılarını açtı

Gaziantep'te 5. Penye Tekstil ve Teknolojileri Fuarı sektörün önde gelen firmaların katılımıyla ziyaretçilere kapılarını açtı

Gaziantep'te 5. kez düzenlenen ve Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılan Penye ve Teknolojileri Fuarı yoğun ilgi gördü. Yurt içi ve yurt dışından firmaların katılımıyla düzenlenen fuar sektörün nabzını tutuyor. Yurt içi ve yurt dışından birçok firma sahibinin katıldığı fuara Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından davet edilen Etiyopya, Yunanistan ve Irak'tan 183 firma stant açtı. Alt yapısına daha fazla önem verdiği takdirde Gaziantep'in tekstil konusunda çok önemli noktalara geleceğini söyleyen Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, "Biz sadece üretimle sınırlı kalmamamız gerekiyor, marka değerlerimizi daha fazla yükseltmemiz gerekiyor. Çünkü bu sektörün her şeyini kendi ülkemizden karşılıyoruz" dedi.

ARTIK FUL ÇEKİYOR

Türkiye'nin ihracatının yüzde 60'ını tekstil sektörünün gerçekleştirdiğini söyleyen GSO Başkanı Adil Konukoğlu, "Pentex fuarına 5 yıl önce başladığımızda fuarın yarısını zor doldurmuştuk. Fakat şu anda çok şükür ful doluyor. Gaziantep'ten 2015 yılında 1,3 milyar dolarlık tekstil, 160 milyon dolarlık hazır giyim ihracatı yapıldı. Biz kendi markalarımızla yola çıktık" diye konuştu. Fuarda Gaziantep'te metro yapılacağının ve 2019 yılında tamamlanmasını planladıklarının müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, "Gaziantep tekstil konusunda önemli noktalara gelmiş bir durumda. Müşterilerin bir araya geldiği yeni pazarların oluştuğu bu yolculukta pazar payının artması ve markalaşma adına fuarlar büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Penye ve tekstil fuarı kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN