Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişim Evi protokolü imzalandı

Mersin Teknopark'ta hizmete girmesi planlanan Girişim Evi, girişimcileri uluslararası boyuta taşıyarak ülkenin rekabet gücüne katkı sağlayacak

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Girişim Evi protokolü imzalandı
İhracat potansiyeli olan yenilikçi girişimcilerin profesyonel anlamda desteklenmesi amacıyla 2016 yılında 5 ilde kurulacak olan Türk Ekonomi Bankası (TEB)- Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Girişim Evi'nin Mersin ayağında imzalar atıldı. Girişimcilerin uluslararası boyuta ulaşmasına ve Türkiye'nin rekabet gücüne katkı sağlanacağına inanılan Girişim Evi'nin 1 ay içerisinde Teknopark içerisinde hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

60 MİLYON TL

Mersin Teknopark'taki imza töreninde konuşan Vali Özdemir Çakacak, 2006 yılında kurulan Teknopark'ta bugüne kadar 250 civarında proje tamamlandığını söyledi. Kurumun 70 firma ve çoğu mühendis 500 kişiyle hizmet verdiğini aktaran Vali Çakacak, "Sadece 2015 yılında bu firmaların gelirleri 60 milyon TL'nin üzerinde. Teknopark, performans endeksine göre 62 kuruluşun arasında 2'nci olmuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık'tan ödül aldı" dedi.

AB KAYNAKLI

Mersin Üniversitesi'nin işsizlik konusunda üzerine düşeni yapmaya çalıştığını bildiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, "Risk+ ana paydaşlarında biriyiz. Girişimcilik adına hayata geçirdiğimiz Fikir Otobüsü projesinin startını verdik. 120 girişimciye destek verecek olan 270 bin Euro kaynaklı Avrupa Birliği destekli projemiz kabul edildi. Ara yüzlerimizi ve Teknoloji Transfer Ofisimizi de etkin şekilde kullanıyoruz. Bu güzel halkaların sonuna Girişim Evi'ni de ekledik" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişim Evi protokolü imzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN