Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli Evleri'nde Çetin'den müjde

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Kadın Sohbet Evi ve Kapalı Spor Salonu müjdesi verdi, "Sosyal demokrat belediyeciliğin kitabını yazıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2016
Emekli Evleri'nde Çetin'den müjde
Her hafta bir Emekli Evi'ni ziyaret ederek vatandaşların nabzını ölçen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Belediye Evleri'ndeki Emekli Dinlenme Evi'ne yaptığı ziyarette moral buldu. Başkan Çetin, Güzelyalı Mahallesi'ne de Emekli Evi yapılması istenince "İhtiyaç olan her semtte Emekli Dinlenme Evi olacak" diye karşılık verdi. Hayata geçirilen projelerden Su Oyunları Parkı'nı Çukurova Belediyesi bitişiğinde açtıklarını hatırlatan Çetin, "Çok beğenilen Su Oyunları Parkı'nı mümkün olan her semtte yapacağız. Siz talep edeceksiniz, biz yapacağız" dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK
Göreve gelince makam aracı saltanatına son verdiklerini, kiralık araçları iade ettiklerini anlatan Başkan Çetin, vatandaşlara "Dürüst ve çalışkan olan adam gibi adamlara oy verin, ülkeyi kan gölüne çevirip anaları ağlatanlara ders verin" çağrısını yaptı. Çetin'e emeklilerin yanıtı yine alkışlamak oldu. Yap-Birlikte İşletelim-Devret adını verdiği bir yöntemle beş kuruş ödemeden Çukurova'ya tesisler kazandırdıklarını anlatan Çetin, "Sosyal demokrat belediyeciliğin bir kitabı yok ama çoğulcu, katılımcı ve şeffaf belediyecilik yaparak biz yazıyoruz" diye konuştu.

KADIN SOHBET EVİ

Briç, satranç oynanabilen, çay-kahve gibi ikramların tek kuruş hesap ödenmeden yapılabildiği Belediye Dinlenme Evleri'nin de Türkiye genelinde ilgi gördüğüne dikkat çekerken "Buralar kahvehane değil, kadınlı-erkekli sohbet yerleridir" diyen Başkan Çetin, mahalle sakinlerine iki müjde verdi. Çetin'in verdiği müjdeler şöyle: Çukurova'da ilk kez Kadın Sohbet Evi yapacağız ve bu Türkiye'de bir ilk olacak. Ayrıca Çukurova ilçemizde ilk kez, son teknoloji ürünü bir kapalı spor salonu yapacağız, yakında temelini atacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli Evleri'nde Çetin'den müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN