Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40 yıl sonra buluştular

Giriş Tarihi: 25.2.2016
40 yıl sonra buluştular

Adana Ticaret Lisesi'nin mezunları yıllar sonra bir araya gelmenin heyecanını yaşadı. 1976 yılı mezunları öğretmenlerini karşılarında görünce anılara yolculuk yaptı

Adana Ticaret Lisesi'nin 1976 mezunları tam 40 sene sonra bir araya geldi. 6-D sınıfındaki sıra arkadaşlarını yıllar sonra buluşturan Hüseyin Kaçar, çok büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirtti. Öz Asmaaltı Restoran'da gerçekleşen yemekte geçmişe yolculuk yapan arkadaşlar, anıları tazeledi, duygu dolu anlar yaşadı.

2010 YILINDA BAŞLADI

6-D sınıfını 2010 yılından bu yana bir araya getirmek için çaba harcadığını belirten Kaçar, "Bizim sınıfımız çok özeldi. O yıllardaki arkadaşlığı, dostluğunu unutmamız mümkün değil. Önce okuluma gidip arşivden sınıf arkadaşlarımın isim ve adreslerini çıkarttım. Bazılarının adresleri değişmişti. Zorlu bir mücadeleden sonra onlara tek tek ulaştım. Sesimi duyunca çok mutlu oldular" dedi.

BÜYÜK SÜRPRİZ YAŞADILAR
Önce on mezuna, 2016 yılına gelindiğinde ise sayıyı kırk kişiye kadar çıkarttıklarını söyleyen Hüseyin Kaçar, "40. yıl buluşmamıza özel olarak arkadaşlarımıza büyük bir sürpriz yaptık. Edebiyat öğretmenimiz Muazzez Erdemtok'u da yemeğimize davet ederek, duygu dolu anların yaşanmasını sağladık. Bu geceyi hayatımız boyunca unutmayacağız. Devamı gelecek" diye konuştu. Kaçar yemeğin sonunda Muazzez Hoca'ya sınıf arkadaşları adına bir plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 yıl sonra buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN