Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali ile başkandan ihracatçıya moral

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dubai'ye giderek GULFOOD 2016 Gıda Fuarı'na katılan Gaziantepli firmalara moral verdi

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Vali ile başkandan ihracatçıya moral
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dubai GULFOOD 2016 Gıda Fuarı'na katılan Gaziantepli firmaları ziyaret ederek moral verdi. Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya'nın davetiyle Dubai'de düzenlenen fuarın açılışına katılan Yerlikaya ve Şahin, ihracatçılarla bir araya geldi. Fuar ziyaretinde Gazianteplilerin ihracatta elde ettiği başarıların sırrını yakından gözlemlediğini ifade eden Vali Ali Yerlikaya, "Irak ve Suriye ile ilgili son dönemlerdeki karışıklık ve iç savaş durumu da göz önüne alınırsa bizim gıda ile ilgili ihracatta artık kolay günleri geride bırakıp yeni pazarları, özellikle keşfedilmeyi bekleyen pazarlara açılmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

TARIMSAL SANAYİ ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, Gaziantep'in önemli firmalarının fuara katıldığını belirterek, "Gıdaya dayalı sanayi Gaziantep sanayisi için çok önemli. Bu alanda Türkiye'nin en iyilerinden bir tanesiyiz çünkü biz ne kadar sanayi toplumuysak o kadar da tarım toplumuyuz. Tarıma dayalı sanayiyi de her geçen gün geliştirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

MAKARNA VE PİLAV İKRAM ETTİ
Vali Ali Yerlikaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubunun standında ziyaretçilere kendi elleriyle makarna ve bulgur pilavı ikram etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali ile başkandan ihracatçıya moral
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN