Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarısız olunca şaşkına döndüler

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Başarısız olunca şaşkına döndüler

Mersin İdmanyurdu eski Başkanı Ali Kahramanlı, mevcut yönetimi, hakkındaki iddialarını ispat etmeye davet etti, "Hiç kimse itibarımı zedeleyemez. İftiralarla bir yere varılmaz" dedi

Mersin İdmanyurdu Başkanı Hüseyin Çalışkan, Basın Sözcüsü Murat Altındere ve Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Yüksel'in yaptığı basın toplantısında kendisi hakkında ortaya attığı ispatsız ve mesnetsiz suçlamalara sert bir yanıt veren kulübün eski başkanı Ali Kahramanlı, "Ben 10 genel kurul geçirmiş ve hepsinde üyelerimiz tarafından aklanmış bir başkanım. Alnım ak, başım dik. Şu anki yönetimden 11 kişi benim yönetimimdeydi. İmza yetkileri vardı. Madem usulsüz işler yapıldı, o zaman neden itiraz etmediler? Başkan Hüseyin Çalışkan görevi almadan önce tüm hesapları inceledi. Şimdi çıkmış yalan ve dolanlarla beni itham ediyor. Bence başarısız oldular buna kılıf arıyorlar" dedi. Başkan Hüseyin Çalışkan'ı basiretsizlikle suçlayan Ali Kahramanlı, "Elinizde her türlü yetki var. Tüm kayıtlar elinizin altında. Hepsini inceleyin bugüne kadar görev yaptığım süre içinde tek bir usulsüzlük bulursanız hemen savcılığa gidin. Ama iddialarınızı ispatlayamazsanız altında kalırsınız. 'Kulüpteki bazı arkadaşlar' diyerek kaçamak cevaplar vermek size yakışmıyor. Ben Mersin'de saygın bir işadamıyım. Benim itibarımı hayali ithamlarla lekeleyemezsiniz. Siz gidemiyorsunuz savcılığa ama ben gideceğim. Sizinle ilgili iftira ve hakaretten suç duyurusunda bulunacağım. Hakkımda iri laflar eden Başkan Hüseyin Çalışkan'ı bunları ispata davet ediyorum. Edemezse müfteridir" diye konuştu.

KAYITSIZ PARA GELMEZ

Süper Lig'de mücadele eden bir kulübün başkanının bazı vasıflara sahip olması gerektiğinin altını çizen Ali Kahramanlı, "Mersin İ.Y. koca bir kulüp. Giren çıkan para bellidir. Tek bir kuruş dahi banka üzerinden gider-gelir. Bağışların özel hesabıma gönderildiğini iddia edecek kadar bu işi bilmiyor. Bir kulübe gelen para kayıt altındadır. Kayıtsız para gelmez. Bunu bilmeyen Çalışkan ve yönetimi ortaya komik iddialar atıyorlar. Şu anki mali müşavir Sedat Aydöner benim zamanımda da aynı görevi yapıyordu. Kendisine sonsuz güveniyorum. Sayın Çalışkan eğer mali müşavirine sorsa kulübün mali yapısıyla ilgili bilgi sahibi olurdu. Ortaya çıkıp komik açıklamalar yapmazdı. Ali Kahramanlı dönemi ile ilgili tek bir yolsuzluğun, usulsüzlüğün olmayacağını anlardı" şeklinde konuştu.

"AYAĞA KALDIRDIK"
Hüseyin Çalışkan'ın 2008 yılında başkanlık yaparken kulübün 4 milyon 500 bin lira borçlu olduğunu ve kendisinin bu borçla kulübü devraldığını söyleyen Ali Kahramanlı şöyle dedi: "Takımın hiçbir şeyi yoktu. Şu an üzerinde oturdukları koltuğu bile ben aldım. Kendisinin döneminde kulübün nasıl borçlandırıldığını tüm Mersin halkı çok iyi bilir. Aldığımız enkazı diriltip bu günlere getirdik. Ben şampiyonluklar yaşatan bir başkanım. Tevfik Sırrı Gür Stadı, Süper Lig'e yakışır hale nasıl geldi biliyor mu acaba? Takımın kullandığı otobüs hâlâ benim. Kulübe verdiğim her kuruşun belgesi, evrakı, dekontu mevcut. Kime istiyorlarsa denetletsinler. Gerçek ortada. Hüseyin Çalışkan ve ekibi başarısız oldu, şimdi buna bahane arıyorlar. Kamuoyunu yalanlarla avutmaya çalışıyorlar."

'BEN ENAYİ MİYİM' DEDİN Mİ?
Çalışkan ve yönetimine sorular yöneten Ali Kahramanlı şöyle konuştu: Madem şeffaf bir yönetim sergiliyorsunuz o halde 1,5 aylık dönemde neler yaptığınızı açıklayın. Bülent Korkmaz'ın sözleşmesini tek taraflı feshettiniz, anlaşma yoluna gitmediniz. Bu yüzden kulüp ne kadar zarara uğradı? Oktay Delibalta'nın sözleşmesi de tek taraflı feshedildi, kulüp zarar gördü. Servet Çetin'in sözleşmesi tek taraflı feshedildi takım zarar gördü. Menajeri, masörleri, doktoru gönderdiniz. Bunlara tazminat ödeyecek misiniz? 1,5 ayda ne kadar zarar verdiniz? Ümit Özat ile yapılan sözleşmenin detaylarını kamuoyu bilmiyor, açıklayacak mısınız? Sayın Çalışkan siz beni bir hafta önce arayıp, Spor Toto üzerindeki temliği kaldırmamı, kredi kullanmak istediğinizi söylediniz. Ben de size ne kadar kredi kullanacağınızı sordum. Bir milyon lira dediniz. Başkan bir milyon lira için temliği kaldırmama gerek yok. Cebinden ödeyebilirsin dediğimde, 'Enayi miyim ben, niye kulübe para vereyim' dediniz. Peki ben ve benim gibi kulübe para verenler enayi mi? Lütfen bunları açıklayınız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarısız olunca şaşkına döndüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN