Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiirin Başkenti'nden kütüphaneler şehrine

Bağrından şairler, yazarlar ve fikir adamları çıkaran 'Şiirin Başkenti' Kahramanmaraş 17 kütüphane öğrenci ve vatandaşların her türlü ihtiyaçlarına cevap veriyor

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Şiirin Başkenti'nden kütüphaneler şehrine
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin kütüphane hizmetleri aralıksız olarak devam ediyor. Teknik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da hizmeti aksatmayan Büyükşehir Belediyesi, şairler, yazarlar ve fikir adamlarını bağrından çıkaran 'Şiirin Başkenti' Kahramanmaraş'ta eğitimin daha üst seviyelere yükselmesi adına evlerinde ders çalışma imkanı bulamayan öğrenciler için kütüphaneler açıyor.

25 MİLYONLUK YATIRIM

Başkan Fatih Mehmet Erkoç'un 'Öğrencilerimizin ikinci velisi olacağız' sözünden hareketle eğitim alanında 25 milyon TL'lik yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve ilçelerde kurulan kütüphanelerle öğrencilere hizmet veriyor. 17 adet halk kütüphanesi ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, iki kütüphanenin de inşaatına başladı.

70 BİN KİTAP
Şehrin muhtelif yerlerine dağılmış kütüphanelerde yaklaşık 70 bin kitap bulunurken, kütüphaneleri günlük ortalama 650- 800 civarında öğrenci ve vatandaş kullanıyor. Şu anda bir tanesi Dulkadiroğlu ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde, diğeri de Göksun'da olmak üzere iki kütüphanenin inşaatı devam ederken, faal olarak hizmet veren Kahramanmaraş Büyükşehir Halk Kütüphaneleri öğrencilerin evi gibi.

1- Cemil Meriç Halk Kütüphanesi 2- Saçaklızade Halk Kütüphanesi 3- Sezai Karakoç Halk Kütüphanesi 4- Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Halk Kütüphanesi 5- Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi 6- Nuri Pakdil Halk Kütüphanesi 7- Mehmet Akif İnan Halk Kütüphanesi 8- Şehit Çolak Durdu Halk Kütüphanesi 9- Karacasu Halk Kütüphanesi 10- Erdem Beyazıt Halk Kütüphanesi (Türkoğlu) 11- Helete Halk Kütüphanesi (Çağlayancerit) 12- Turgut Reis Halk Kütüphanesi 13- Necip Fazıl Kısakürek Halk Kütüphanesi 14- Ali İpek Halk Kütüphanesi 15- Ahmet Kabaklı Halk Kütüphanesi 16- Rasim Özdenören Halk Kütüphanesi 17- Cahit Zarifoğlu Halk Kütüphanesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiirin Başkenti'nden kütüphaneler şehrine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN