Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayi konusunda yeni atılımlar var

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, "Sanayimize bir açılım olması gerek. Bu ağrı sanayi ya da savunma sanayi olabilir. Bu konuda çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Sanayi konusunda yeni atılımlar var
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi ve yönetimi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. MÜSİAD Şube Başkanı Atıf Şirikçi, her alanda birlik beraberliğin önemine dikkat çekerek, "Kahramanmaraş ve Türkiye ciddi bir sınavdan geçiyor. Ülkemiz terör belasına muttali olmuştur. Bununla ilgili olarak, biz millet ve sanayiciler olarak devletimizin ve milletimizin her zaman arkasındayız. Birlik ve beraberliğe muhtaç olduğu bu dönemde hep beraber ülkemizin arkasında olacağız" dedi. AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, partisinin çıtasını daha yukarıya çıkarmak için gayret ettiklerini belirterek, "İşadamlarımızla toplantılar yapıyoruz. Kahramanmaraş sanayisine bir açılım olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu ağır sanayi veya savunma sanayi olabilir. Bu konuyu Sayın Başbakanımızla görüştüm. Sanayimizin tekstilin dışında da bir yerlere gitmesi gerektiğini söyledim. İlaçla alakalı bir gen araştırması konusunda çalışmalar yaptıklarını ve yatırım yapabileceklerini belirtti. Yaklaşık 15 bin çalışanı olan müthiş bir yatırım olacak. Güvenli bir yer olması gerektiğini ifade edince kendilerine 'Kahramanmaraş en güvenli kent' dedim" diye konuştu. İşadamları ile sürekli istişare içinde olacaklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, "Onlarla birlikte Ankara'ya gidip bakanlarımızla görüşerek neler yapılabileceğini konuşacağız. Ben siyasi olarak siz sanayici olarak her türlü desteği verin. Böylece kentimize yön verelim. Bu şehri kendi haline bırakmayalım. İtici güç biz olalım. Kısır siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakalım şehrimiz için bir şeyler yapalım. Kimsenin arkasından konuşup da gıybet yapmayalım ve gıybet yapmanın da prim yapmayacağını herkes anlasın. Omuz omuza verelim. İşte o zaman kardeş oluruz ve o zaman şehrimiz için bir şeyler yapmaya başlamış oluruz" şeklinde konuştu.

YERLİ VE MİLLİ KADROLAR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ise birlik beraberlik çağrısını yenileyerek, "Burası yerli ve milli bir kuruluştur. 90'lı yıllarda böyle bir tabloyu görmek mümkün değildi. O zamanlar sanayicinin sesinden bahsedemezdik. Rahmetli Erbakan hoca çimento fabrikası temeli attı onu da söküp götürdüler. İşte o günlerden bugünlere bu yerli ve milli kadrolar, Allah şükür 120 bin istihdam sağladılar. Kahramanmaraş'ı 500'ün üzerinde fabrikası olan bir sanayi memleketi yaptılar. Ama bu yetmez. Bunu çeşitlendirerek farklılaştırarak daha iyi noktalara getirmemiz lazım. Uluslararası alanda kalitemizle iyi üretimimizle yer almamız lazım ama şunu da unutmayalım" dedi.

EŞİNDEN BOŞANDI AMA YİNE DE KURTULAMADI
Adana'da Yüreğir'e bağlı Yavuzlar Mahallesi'nde oturan 34 yaşındaki Meryem Çirkin, boşanma davaları süren eşi Ordubeyi Çirkin'in "Kızımıza şiddet uyguluyor" iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyette verdiği ifadede eşinin kendisine iftira attığını ileri süren Meryem Çirkin, "Şiddetten kurtulmak için boşanmaya çalışıyorum. Çocuğumun velayeti bende olduğu için sürekli iftira atıp çocuğuma şiddet uyguladığımı ileri sürüyor. Ayrıldım ama yine de bu adamdan kurtulamadım" dedi. Talihsiz kadın kızı ile birlikte emniyetten ayrılıp evinin yolunu tuttu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi konusunda yeni atılımlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN