Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi kültürü tabana biraz daha yayılmalı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, vergi ödeme kültürünün tabana daha fazla yayılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.3.2016
Vergi kültürü tabana biraz daha yayılmalı
Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi'yi ziyaret etti. MÜSİAD Şube Başkanı Şirikçi, "Vergi kültürü tabana biraz daha yayılmalı" dedi. Şirikçi, bu kültürün tabana yayılmasının yanında insanlarda bu bilincin oluşturulması gerektiğine de dikkat çekti. 27'nci 'Vergi Haftası' etkinlikleri kapsamında Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi'yi ziyaret eden Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya, kent sanayicisinin vergi hassasiyetine dikkat çekti. MÜSİAD Şube Başkanı Şirikçi, derneklerinin misyon ve vizyonunun özellikle milli duygularla memlekete hizmet ettiğini söyledi.

GAYRI RESMİ İŞLEM YOK

Kahramanmaraş'ta gayri resmi açık işlem yapan hiçbir sanayicinin olmadığını vurgulayan Şirikçi, bu durumu kentin milliyetçi ve muhafazakâr bir şehir olmasına bağladı. "Kent sanayisi eskiden farklıydı, rekabet yapılamıyordu fakat geldiğimiz noktada dünya ticaretinde rekabet edebilir düzeye çıkmış bir sanayimiz var. Sanayicilerde vergi kültürü oturmuş durumda. Gördüğümüz kadarıyla vergi kültürünün tabana biraz daha yayılması gerekiyor" diye konuştu.

VERGİDE İYİ KONUMDA

Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Kaya da Kahramanmaraş'ın vergi konusunda iyi bir konumda olduğunu belirterek, kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi kültürü tabana biraz daha yayılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN