Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dubai GULFOOD ihracatçıya yaradı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde açılan Dubai GULFOOD 2016 Gıda Fuarı'na katılan Gaziantepli firmalar umutlu gittikleri fuardan mutlu döndüler

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Dubai GULFOOD ihracatçıya yaradı
Dubai'de düzenlenen GULFOOD 2016 Fuarı'na katılan Gaziantepli sanayici ve ihracatçılar umutlu gittikleri fuardan mutlu döndüler. Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Başkanı Mahsum Altunkaya, Türkiye'nin 2023 vizyonunun gerçekleştirilmesi yönündeki çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürdüklerini ifade etti.

DUBAİ ÇOK ÖNEMLİ

Fuarların ihracatçılar için büyük önem taşıdığını belirten Altunkaya, "Türk ihracatçıları dünyanın neresinde olursa olsun mutlaka bu tür fuarlardaki etkinliklerde yer alarak fuarların bulunduğu coğrafyalardaki etkilerini artırıyorlar. Duabi bizim için özellikle Ortadoğu, Afrika, Asya ve Uzak Doğu ülkeleri için büyük önem taşıyor. Bu yıl da Türkiye'den önemli katılım oldu" dedi.

OLUMLU YANSIMALAR
"
Fuar süresinde firmalarımızın güzel irtibatlar kurduğu yönünde aldığımız bilgiler, bu fuarın 2016 yılında Gaziantep için olumlu yansımalara neden olacağını gösteriyor" diyen Mahsum Altunkaya şöyle devam etti: GULFOOD 2016'da 87 ülkeden 4 bin 200 firma yer aldı. Diğer taraftan Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu fuar süresince ürünlerinin tanıtımında önemli rol oynadı.

"YENİLENMELİYİZ"
Gıda sektörünün Gaziantep sanayisindeki yerinin her geçen gün daha da arttığına dikkat çeken Başkan Altunkaya, "Fuarlarda sadece ürün pazarlanmıyor; teknoloji ve yenilikler de mercek altına alınıyor. Yenilenmezsen yenilirsin sözünü unutmamak gerek. Gaziantep sektörde Türkiye'nin önde gelen illeri arasında. Ancak gıda sektöründeki yenilikleri yakından takip etmek ve firmalarda uygulamak büyük önem taşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubai GULFOOD ihracatçıya yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN