Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girne ile Tatar Meclisi eğitim protokolü yaptı

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Girne ile Tatar Meclisi eğitim protokolü yaptı
Girne Üniversitesi ile Kırım Özerk Cumhuriyeti Tatar Milli Meclisi arasında bilimsel, teknik ve eğitimsel ilişkiler konusunda protokol imzalandı. Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Girne Üniversitesi'nin ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Kırım Tatar Milli Meclisi'nin ortak çıkarları için işbirliği yapılacağı bildirildi.

TAM BURSLU EĞİTİM
İşbirliği protokolünü Girne Üniversitesi adına Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Kırım Özerk Cumhuriyeti Tatar Milli Meclisi adına da Meclis Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu imzaladı. Protokol uyarınca, yılda üç öğrenci Girne Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Denizcilik Fakültesi'nde tam burslu olarak eğitim görecek.

KATKI KOYACAK
İşbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını dileyen Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, "İmzaladığımız protokol ile hem taraflara hem de bilime ve toplumlara katkı koyacağımıza inanıyorum" dedi. Kırım Tatar Türkleri Başkanı Mustafa Abdülmecil Kırımoğlu ise Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e minnettar olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girne ile Tatar Meclisi eğitim protokolü yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN