Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her türlü arama için numara 112

112 Çağrı Merkezi'nde incelemelerde bulunan Vali Ercan Topaca, çağrıların tek merkezde birleştirileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Her türlü arama için numara 112
Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binasında bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Vali Topaca, Türkiye genelinde başlatılan çağrı merkezlerinin bir çatı altında toplanması uygulamasında sona geldiklerini belerterek, "Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik çağrı merkezlerinin de gelmesiyle yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız numara hatırlama derdinden kurtulacak. Sadece 112'yi aramaları yeterli olacak" dedi.

ASILSIZ ÇAĞRILAR ELENECEK

Hatay Acil Çağrı Merkezi'nde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 112 başta olmak üzere İtfaiye, Orman, AFAD çağrı merkezlerinin tek merkeze toplandığını belirten Topaca, "Gelen çağrılar burada saniyelerle ifade edilebilecek elemelerden sonra ilgili kurum personeline alınan adres bilgileri ve sesle birlikte anında aktarılacak. Orada da ek bilgiler alındıktan sonra gerekli adımlar atılacak" diye konuştu. Hatay 112 Çağrı Merkezinde faaliyette bulunan kurumların çağrı merkezine Emniyet Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik bünyesinde görev yapan 155, 156 ve 158 nolu çağrı merkezlerinin de katılacağını ifade eden Topaca, "Onlarda taşındıktan sonra proje aşağı yukarı tamamlanmış olacak. Bunun vatandaşlarımız açısından faydaları var. Her şeyden önce sıkıntısı neyse o kurumun numarasını hatırlama gereğinden kurtulacak" şeklinde konuştu.

112'Yİ ARAMAK YETERLİ

Vali Ercan Topaca, tek merkez sistemiyle ilgili şunları söyledi: Herhangi bir şekilde yardım talebi varsa 112 arandığı zaman merkezimizde görev yapan çağrı karşılayıcı personelimiz, çok kısa süre içerisinde gerekli bilgileri aldıktan sonra ilgili birimin personeline konuyu nakletmek suretiyle taleplere cevap verilmiş olacak. Bu sayede ilgili kurumlar asılsız çağrılardan da kurtulmuş olacak. Bu da olaylara daha çabuk müdahale imkan sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her türlü arama için numara 112
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN