Kaldırımda çadır eksikti o da oldu

Giriş Tarihi: 3.3.2016
Kaldırımda çadır eksikti o da oldu

Belediyelerin kaldırım işgallerine olan duyarsızlığı bazı işletmelerin gözünü döndürdü. Kaldırımları çiçeklik ve şeffaf brandalarla kapatan işletmeler şimdi de vale çadırıyla yaya geçidini engelliyor

Adana'da eski adı Sun Sineması Sokağı olan Seyhan Belediyesi sorumluluğundaki Fatih Terim Sokağı'nda yaptığı kaldırım işgaline ses çıkarılmayınca, bir pastane işletmesi, işgali Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanındaki Ziyapaşa Bulvarı'na taşıdı. Belediyeler sessiz kalınca işletme, müşterilerin araçlarını park eden vale için kaldırıma bir de çadır koydu. Belediyelerin duyarsızlığını fırsat bilen valeler engelliler için yapılan hissedilebilir yüzeylere dahi araç park etmeye başladı.

VALELER İÇİN ÇADIR

Ziyapaşa Bulvarı ile Fatih Terim Sokağı köşesinde aynı anda 3 farklı şekilde kaldırım işgali yaşanıyor. Seyhan Belediyesi tarafından kısa bir süre önce yenileme çalışmaları tamamlanan Fatih Terim Sokağı'nın Ziyapaşa Bulvarı girişi bir pastane işletmesinin daha fazla müşteri almak için koyduğu masa ve sandalyelerle kapanmış durumda. Yaklaşık bir metre enindeki bu işgalin başka bir versiyonu Ziyapaşa Bulvarı'na da yaşandı. İşletme vale görevlisi için bir çadırla şemsiye koydu.

İKİ BELEDİYE SORUMLU
İşletme sahipleri, gelen müşterilerin araçları için yol üzerinde park yeri kalmayınca engelliler için yapılan hissedilebilir yüzeyler dahil kaldırımda boş bulduğu alana araçları park ettirmeye başladı. Buradan geçen yayalar, kaldırımda yer kalmayınca yola iniyorlar. Trafiğin oldukça yoğun olduğu akşam saatlerinde araçların altında kalmaktan korkan yayalar, "Allah için bir belediye yetkilisi bu durumu görmüyor mu? Bu işletmenin dayısı kim? Neden ses çıkarılmıyor? Adana'nın her yerinde bu tür işgaller var. Belediye görevini yapsın, kaldırımlar yayalara bırakılsın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımda çadır eksikti o da oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN