UNICEF'ten ödül

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "UNICEF ile iki yıldır Çocuk Şehri Projesi kapsamında birkaç projeye imza attık. İnşallah yaptığımız bu projelerimiz artık sürekli hale gelecek" dedi

Giriş Tarihi: 4.3.2016
UNICEF'ten ödül
UNICEF Türkiye'nin 2014- 2015 yıllarında uygulamaya koyduğu 'Çocuk Dostu Şehirler' projesinin kapanış toplantısında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan çalışmalarından dolayı plaketle ödüllendirildi. UNICEF, IKEA Türkiye, İçişleri Bakanlığı, Belediyeler Birliği, UCLG-MEWA ve WALD ortaklığında çocukların kentsel yaşam alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve daha iyi şartlarda yaşamalarına destek olmak amacıyla 2014-2015 yılları arasında hayata geçirilen 'Çocuk Dostu Şehirler' projesinin sonuçları İstanbul Taksim'de düzenlenen kapanış toplantısında açıklandı.

ÇALIŞMALAR SÜREKLİ OLACAK

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "UNICEF ile iki yıldır Çocuk Şehri Projesi kapsamında birkaç projeye imza attık. İnşallah yaptığımız bu projelerimiz artık sürekli hale gelecek. İlk yaptığımız projelerden bir tanesi tarımda çalışan ailelerin çocuklarına yönelik bir çalışmayı. Aileleriyle beraber çadırlarda yaşamak zorunda kalan çocuklar şehirde yaşayan çocuklarla aynı imkânlardan faydalansın diye çalışmalar yaptık. Daha sonra özellikle küçük yaştaki çocuklara ve engellilere yönelik parklar oluşturduk. UNICEF ile birlikte bütün kültür merkezlerimizde kreşler açtık. Bu projeler devam edecek. Bu projeleri sadece çocukların oyun alanlarında düşünmüyoruz. Çocukların psikolojik faaliyetlerini de destekleyip geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz" dedi.

ZARARLI ALIŞKANLIKLAR

Bu projeler kapsamında çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak içinde yapılan çalışmalarında olduğunu dile getiren Başkan Çelikcan, "Özellikle çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak tutmak içinde çalışmalar yapıyoruz. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan projelerimiz vardı. Çocuklarımızı zararlı faaliyetlerden uzak tutabilmek için spor faaliyetlerine yönelttik. 50 tane çocuğumuz akil genç adında yaptığımız projelerle uyuşturucudan çocuklarımız nasıl uzak tutulur onun eğitimini verdik. Bu eğitimler sayesinde çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan kurtularak, sanatsal alanlara yönelmesi için çalışmaları yaptık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UNICEF'ten ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN