İşaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudular

Giriş Tarihi: 5.3.2016
İşaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudular

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve davetliler, işaret diliyle okunan İstiklal Marşı karşısında duygulu anlar yaşandı

Yüreğir Belediyesi 2016 yılı Kültür Evleri sergilerinin altıncısı Murat Göğebakan Kültür Evi'nde açıldı. Kültür Evi kursiyerlerince 'el emeği, göz nuru' hazırlanan cam işleme, seramik, resim, taş bebek, ahşap boyama, ahşap oyma gibi ürünler ve eserler görücüye çıktı. Ev sahipliğini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın yaptığı sergiye kalabalık bir davetli katıldı. Kültür Evleri'nde eğitim gören minik öğrencilerin müzik dinletisi, halk oyunları ve bale gösterisi ilgiyle izlendi. Serginin açılışına üzerinde 'Konuşan Eller' yazılı tişörtleri giyen Kültür Evi kursiyerlerinin işaret dili ile okuduğu İstiklal Marşı damga vurdu. Davetlilerin de eşlik ettiği İstiklal Marşı'nın ardından genç yetenekler ayakta alkışlandı. İşaret dili ile okunan İstiklal Marşı'nın kendisini çok duygulandırdığını belirten Başkan Mahmut Çelikcan, Kültür Evleri'nde 83 ayrı branşta 800'e yakın verilen kurslar arasında İşaret Dili Kursu'nun da bulunduğunu dile getirdi.

"YÜREĞİR KABUĞUNU KIRIYOR"
Açılış konuşmasına "Özellikle kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu mekanlara sahip çıktınız. Zaten hedef kitlemiz Yüreğir'deki kadınlarımızdı" diyerek başlayan Başkan Çelikcan "Kültür Evlerimiz hem eğitim, hem hobi, hem de meslek edindirme faaliyetlerini birlikte yürütüyor. Yüreğir artık kabuğunu kırıyor, ilçemiz sosyal ve kültürel etkinliklerle Adana'nın gündeminde yer alıyor. İnsana yapılan yatırım en büyük yatırımdır" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇELİKCAN'A TEŞEKKÜR
Yüreğirli kadınların yoğun ilgi gösterdiği sergide ziyaretçilerle sohbet eden Çelikcan'a vatandaşlar teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşaret diliyle İstiklal Marşı'nı okudular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN