Hemşire Seher'e 2 kez ömür boyu

Mersin'de anne ve babasını öldüren hemşire Seher Dadak'ın 2 kez ömür boyu hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Dadak, çocuğuna 'özürlü' denince cinnet getirdiğini öne sürdü

Giriş Tarihi: 7.3.2016
Hemşire Seher'e 2 kez ömür boyu
Mersin'de Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi'nde oturan babası Fethi Korkmaz (57) ile annesi Aile Korkmaz 'ı (55) öldüren hemşire Seher Dadak'ın (30) iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Cinayeti soğukkanlılıkla anlatan Seher Dadak, babasının, otizm hastası oğlu için "Namazsız, abdestsiz yaparsınız tabi çocuğunuz özürlü olur" dediğini, bu yüzden de cinnet geçirdiğini ve babası ile annesini boğarak öldürdüğünü söyledi.

SEGBİS'LE İFADE VERDİ

Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme ve yağma" suçlarından hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanık Seher Dadak, Karataş Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla ifade verdi. Ailesine gönderdiği paralar nedeniyle kredi borcunu ödeyemez hale geldiğini belirten Seher Dadak, "Mersin'e geldim babamdaki altınlarımı istedim. Borcumu kapatacak, oğlumu otizm okuluna gönderecektim. Babam altınlarımı vermedi. Otizm hastası oğlum için, 'Namazsız, abdestsiz çocuk yaparsanız özürlü olur' dedi. Bir anda gözüm dumanlandı. Oğluma özürlü denmesine dayanamadım. Cinnet geçirdim tahta sarımsak ezicisiyle ensesine vurdum. Yere düşünce boğdum" dedi.

"BAŞLARINDA AĞLADIM"
Evdeki altınlarının bir kısmını bulduğunu belirten Seher Dadak, "O sırada annemle karşılaştım. Altınları aldığımı görünce 'Ne yapıyorsun' diyerek boğazıma sarıldı. O da hakaret etti, çocuğuma özürlü dedi. Sarımsak tokmağı ile anneme vurdum. Tülbentini boğazına dolayıp sıktım. Cinnet geçiriyordum. Annem 'hakkını helal et' diyerek gözlerini yumdu. İkisini de çok seviyordum. Böyle olmasını istemezdim. Uzun süre oturup başlarında ağladım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşire Seher'e 2 kez ömür boyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN