Hatay Valisi Ercan Topaca: Kadına yönelik şiddet toplumu yaralıyor

Hatay Valisi Ercan Topaca, son denemler kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının toplumu derinden yaraladığını belirterek, "Bu konuda herkese önemli görevler düşüyor" dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Hatay Valisi Ercan Topaca: Kadına yönelik şiddet toplumu yaralıyor
Hatay Valisi Ercan Topaca, son dönemde kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının herkesi üzdüğünü ve toplumu da derinden yaraladığını bildirdi. Topaca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda, 8 Mart'ın, kadın haklarının hatırlanması ve sorunlarının aşılması yolunda yeni projelerin hayata geçirilmesi açısından önem arz ettiğini belirtti.

ÖNEMLİ GÖREVLER
Topaca, "Kutsal annelik görevinin yanı sıra üstlendikleri toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel rollerle günümüz çağdaş medeniyetinin oluşmasında katkı veren kadınlar, gelişen demokrasi ve yükselen insan hakları standartlarının oluşmasında da önemli görevler üstlenmişlerdir. Milli kültür hayatımızın her alanında olduğu gibi, özellikle Kurtuluş Savaşı'nda her türlü fedakârlığı gösteren Türk kadını, 1930'da yerel, 1934'de genel seçimlerde seçme ve seçilme hakkı elde ederek modern Türkiye'nin kurulmasında aktif bir rol oynamıştır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay Valisi Ercan Topaca: Kadına yönelik şiddet toplumu yaralıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN