Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkmenistan'da iş forumu ve fuar

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Türkmenistan'da iş forumu ve fuar

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Türkmenistan-Türkiye İş Forumu ile Aşkabat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın başarıyla gerçekleştiğini açıkladı

DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, 9-10 Şubat tarihleri arasında Türkmenistan'da organize edilen Türkmenistan-Türkiye İş Forumu ile Aşkabat Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın başarıyla tamamlandığını söyledi. Foruma katılan 50 Türk iş adamının yatırım ve iş birliği zeminini güçlendirdiğini bildiren Avcı, fuarda ise 103 Türk firmasının ürün ve hizmetlerini tanıtarak, yeni bağlantılar kurduğunu açıkladı.

BAKAN ELİTAŞ DA KATILDI

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın iş forumu ve fuara katılmasının iki ülke arasındaki köklü ekonomik ilişkileri daha da güçlendirdiğini kaydeden Avcı, "25 yıllık süreçte Türk müteahhitleri, Türkmenistan'da toplam değeri 48 milyar dolar olan çok sayıda projeyi başarıyla gerçekleştirdi. İkili ticaret hacmi ise 2015 yılında 2.4 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Türkmenistan'daki Türk yatırımlarının miktarı ise 300 milyon dolara ulaştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmenistan'da iş forumu ve fuar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN