Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilici Çiftliği'nin Azeri konukları

Bilici Çiftliği, Azerbaycanlı ziraat mühendislerini ağırladı. Mehmet Ali Bilici'den bölge tarımı ve ekim teknikleri hakkında bilgi alan mühendisler çiftliğe ve yetiştirilen ürünlere hayran kaldı

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Bilici Çiftliği'nin Azeri konukları
Azerbaycanlı ziraat mühendisleri lebilecek. Yaşar Azipou ve Jüsal Mammadov, Adana'ya gelerek Ceyhan'da bulunan Bilici Çiftliği'ni gezip, incelemelerde bulundu. Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici'den mısır, soya ve buğday ekimi hakkında bilgi alan Azerbaycanlı mühendisler çiftlikte bulunan son teknoloji tarım arazi araçlarını da yakından inceledi.

GÜBRELEME VE EKİM TEKNİKLERİ

Bilici Çiftliği'nin yıl içerisinde birçok farklı ülkeden ziyaretçileri ağırladığını belirten Mehmet Ali Bilici, "Azipou ve Mammadov'a burada yaptığımız çalışmalar, gübreleme ve ekim teknikleri hakkında uygulamalı olarak bilgi verdik. Bahçeleri gezip ürünlerin kalitesini yerinde gördüler ve bölge tarımı hakkında merak ettikleri sorulara yanıt buldular" dedi.

NAR VE ÜZÜM DIŞINDA EKİM

Azerbaycan Karabağ'da yaşadıklarını belirten ziraat mühendisleri 50 bin dekar tarım arazisine sahip Karabağ Tahıl MMC şirketi için Bilici Çiftliği'ne geldiklerini belirterek, "Ülkemizde tarım arazisi çok fazla. Bu ekim alanlarını nar ve üzüm dışında değerlendirmek için Türkiye'de Bilici Çiftliği'ne geldik. Ülkemiz için çok yararlı bilgiler aldık" dediler. Bu arada mühendislere Bayer firmasından ziraat mühendisleri Osman Uçar ve Servet Kutup eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilici Çiftliği'nin Azeri konukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN