Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güvercin severler festivalde buluştu

Güvercin ve Ötücü Kuşlar Derneği'nce düzenlenen festivalde, 300 güvercin arasından farklı kategorilerde birinciler belirlendi

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Güvercin severler festivalde buluştu
Kahramanmaraş'ta düzenlenen 6. Filo Güvercini Festivali'nde, farklı kategorilerde en güzel güvercinler seçildi. Güvercin ve Ötücü Kuşlar, Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen festivalde, 20 ilden getirilen 12 türde 300 güvercin beğeniye sunuldu.

"GÜVERCİN BESLEDİM"
Çocukluğunda güvercin beslediğini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, güvercin beslemenin çocukları, gençleri zararlı alışkanlıklardan koruyabileceğini vurgulayarak "Hayvan sevgisiyle çocuklarımızın vicdan ve merhameti daha da gelişmekte, daha sağlıklı nesiller yetişmektedir" dedi.

GÖKYÜZÜNE SALIVERİLDİ

Festivalde "beyaz" kategorisinde Aytaç Özdemir'in, "sarı nakışlı", "karaalaca", "kırmızı", "karakuyruk fitilli" ve "gövalaca" kategorilerinde Hacı Ali Sezal'ın, "kara nakışlı" kategorisinde Ahmet Poyrazoğlu'nun, "sarı" kategorisinde İsmet Aktaş'ın, "göv kurunfilli" kategorisinde de Mustafa Çiftçi'nin güvercinleri birinci oldu. Etkinlik kapsamında 2 bin güvercin serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvercin severler festivalde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN