Klinik Tanıda Muayene Rehberi tıp fakültelerinde okutulacak

Yakın Doğu Üniversitesi Yayınları'ndan çıkan "Klinik Tanıda Muayene Rehberi" kitabı tıp fakültelerinin özellikle iç hastalıkları alanında büyük bir açığı kapatacak

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Klinik Tanıda Muayene Rehberi tıp fakültelerinde okutulacak
Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. F. Tümay Sözen'in, Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin kendi alanlarında kaleme aldıkları ders notlarından derlediği ve YDÜ Yayınları tarafından basılan "Klinik Tanıda Muayene Rehberi" kitabının, klinik tıp pratiğinde hekimin hastaya tanı koymasında olmazsa olmaz sayılan, hikaye alma ve fizik muayene konuları üzerine, sağlık insanlarına yol gösterici bir yayın olduğu bildirildi. Prof. Dr. F. Tümay Sözen, kitabı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'e makamında takdim etti.

"DESTEK GÖRDÜK"
YDÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. F. Tümay Sözen, "Yakın Doğu Üniversitesi, araştırma ve bilimin gelişmesine katkı koyacak bir adım atma konusunda her zaman bu istekte olan üyelerine destek olmuştur. Klinik tanıda muayenenin önemine değindiğimiz bu kitabın hazırlanmasında ve basımında bu desteği bir kez daha gördük. Bizlere sağladıkları bu destek ve teşvik için kitabı YDÜ Kurucu Rektörü Sayın Suat İ. Günsel'e bizzat takdim etmek istedim" dedi. Dr. Suat İ. Günsel, Prof. Dr. Tümay Sözen'e sağlık dünyasına katkı sağlayan çalışmaları için teşekkür ederek; başarılarının devamını diledi. Tıp fakültelerinde özellikle iç hastalıkları alanında bir eksikliği gidermiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dr. Suat İ. Günsel, "Mevcut tıp fakültelerinin özellikle iç hastalıkları alanında böyle rehber niteliğinde olacak bir kaynak eksikliği vardı. YDÜ olarak bilime, insan sağlığına, dolayısıyla topluma değer katmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klinik Tanıda Muayene Rehberi tıp fakültelerinde okutulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN