Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöp kutuları rengarenk oldu

Şahinbey Belediyesi, geri dönüşüm konusunda duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla ilçenin farklı bölgelerine tematik geri dönüşüm kutuları yerleştirdi

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Çöp kutuları rengarenk oldu
Şahinbey Belediyesi geri dönüşümü yaygınlaştırmak için yeni bir projeyi başlattı. Geri dönüşümlü atıkları ekonomiye kazandırmak için harekete geçen Şahinbey Belediyesi ilçenin belirli noktalarına tematik geri dönüşüm kutuları koyarak hem geri dönüşümü arttırmayı hem de bilinç oluşturmayı amaçlıyor.

BAŞKAN TANITTI

Balıklı Parkında vatandaşlarla bir araya gelerek geri dönüşüm ekibi ve tematik kutuların tanıtımını yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Cam şişelerin atılacağı kumbaralarla, kartonların atılacağı sepetlerle, ayrıca resmi kurumlara, okullara ve evlerde dahil olmak üzere geri dönüşüm kutuları konmak suretiyle çöplerin büyük bir kısmını yeniden kazanacağız" dedi.

YENİ EKİPMANLAR ALINDI

Geri dönüşüm projesi kapsamında 2 sıkıştırmalı toplama aracı, 2 toplama aracı, 1 kanca vinçli kamyon, 1 mini toplama aracı, 3 çevreye duyarlı elektrikli motosiklet, adet bisiklet alındı. Ambalaj atıklarının toplanması için ise 5 yeşil ev geri dönüşüm kafesi, 40 cam şişe kumbarası, 110 biriktirme konteynırı, 60 biriktirme kafesi, 5 bin iç mekan kutuları ve 240 bin atık poşet alımı gerçekleştirilirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp kutuları rengarenk oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN