Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya yedi milyarlık bütçe

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana'nın vizyon projeleri için 7 milyar lira bütçe ayrıldığını açıkladı

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Adana'ya yedi milyarlık bütçe
"Adana Projelerini Konuşuyor" Çalıştayı'nın sonuç bildirgesinin açıklandığı toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, TBMM'de kabul edilen 2016 merkezi bütçe kapsamında Adana'nın vizyon projeleri için 7 milyar lira bütçe ayrıldığını açıkladı. Bakan Sarı, "2016 ile 2019 yılları arasında tamamlanması öngörülen bu projelerde 2015 yılı sonuna kadar 2 milyar 350 milyon liralık bir harcama yapıldı" dedi.

YATIRIM BÜTÇESİ

Adana'da çeşitli sektörlerde 3.5 milyar liranın üzerinde proje yürütüleceğini vurgulayan Bakan Sarı, "Mersin-Osmaniye gibi komşu illerimizle ortak yararlandığımız karayolu ve demiryolu projelerimiz de mevcuttur. Muhtelif il olarak adlandırılan bu projelerin toplam proje tutarları da yaklaşık 3.4 milyar liradır. Dolayısıyla Adana'da muhtelif il projeleri dahil olmak üzere devletin merkezi yatırım bütçesi kapsamında toplamda 2016 fiyatları ile 7 milyar lira tutarında proje yürütülecektir" diye konuştu. 2016 ile 2019 yılları arasında tamamlanması öngörülen bu projelerde 2015 yılı sonuna kadar 2 milyar 350 milyon liralık bir harcama yapıldığını kaydeden Bakan Sarı, "Yürütülen bu projeler için 2016 bütçesinden ise başlangıç ödeneği olarak 750 milyon lira ayrılmış bulunmaktadır. Sene başında henüz belli olmayan ama yıl içinde ödenekleri belli olan okul, sağlık, spor gibi yatırımların ilgili bakanlıklarca yıl içinde aktarılmasıyla bu ödenekler yaklaşık 2 katına çıkmaktadır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya yedi milyarlık bütçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN