Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"MHP İl Başkanı ezbere konuşuyor"

Giriş Tarihi: 15.3.2016
MHP İl Başkanı ezbere konuşuyor

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, MHP İl Başkanı Yusuf Baş'ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirterek "Başkan hep ezbere konuşuyor" dedi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş'ın önce "Adli İstinaf Mahkemeleri Adana'dan gidiyor" daha sonra da "Sağlıkta reform sözü çabuk patladı" açıklamalarıyla sınıfta kaldığını söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Yusuf Baş, ya Türkiye'de yaşamıyor, ya hükümetimizin 14 yıllık reformlarımızın önemli göstergelerinden birisi olan sağlık alanında yapılanları kıskanıyor, ya da yapılanları görmemek için gayret gösteriyor" dedi.

ŞEHİR HASTANESİ GİDECEK Mİ?

Açıklamaların gerçekle hiçbir ilgisinin olmadığını da söyleyen Başkan Fikret Yeni, "Adli İstinaf Başsavcısı'na sorsa mahkemelerin bir yere gitmediğini, sadece açılışının gelecek yıl yapılacağını öğrenir. Ama MHP İl Başkanı bunu yapacağı yerde yaptığı açıklamalarla gaflete düşüyor. Tıpkı sağlık alanında yaptığı açıklama gibi. Ezbere konuşurken komik duruma düştüğünün farkında bile değil. MHP İl Başkanı şehir hastanesini Adana'dan ne zaman gönderecek merak ediyoruz" diye konuştu.

"KUYRUKLARI UNUTMADIK"
Her alanda olduğu gibi sağlık alanında "milleti yaşat ki devlet yaşasın" ilkesi ile sessiz devrimler gerçekleştiren AK Parti hükümetlerinin 79 yılda yapılmayanları 14 yılda gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Fikret Yeni şöyle konuştu: Bundan 14 yıl öncesine gidersek, Sayın Yusuf Baş'ın da şahit olduğu, uzayıp giden ilaç kuyruklarını, kuyruklarda ölenleri, acil servislerde senet imzalatılan günleri, başörtülü diye ameliyat edilmeyerek ölüme terk edilen Medine ninemizi, pislikten girilmeyen ameliyathaneleri, ilaç bulunamadığı için can veren vatandaşlarımızı, bugün sadece 6 TL olan bir antibiyotiğin o zamanlar 60 TL'ye satıldığı, muayene için sabahın üçünde, karda kışta oluşan muayene kuyruklarını, her yatakta iki hastanın yattığını hiç unutmadık.

ADANA SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Bu günlere geri dönmek istemeyen milyonların AK Parti'yi iktidarda tuttuğunu sözlerine ekleyen Başkan Fikret Yeni, "Hizmetlerimize laf etmek yerine SGK'yi batıran genel müdürü eleştirmiş olsanız daha mantıklı bir iş yapmış olursunuz. Biz bu reformlarla kısacası sessiz devrimlerimizle sadece Adana'mıza 1,5 milyar liranın üzerinde yatırımla dev şehir hastanemizle, sağlık merkezlerimizle ve devletin milletin hizmetkârı olması için ülkemizi ve şehrimizi sağlık üssü yapmaya kararlıyız. Sizin bu yaptığınız, reformlardan doğan hizmetlerden hem faydalanıp hem de hizmetleri inkâr etmekten ibarettir ve bu yaptığınız insafsızca bir yaklaşımdır. Bilmeniz gereken başka bir şey de, bizim adımız AK Parti diye yazılır, sağlıkta devrim diye okunur, çünkü milyonlar böyle okuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"MHP İl Başkanı ezbere konuşuyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN