Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karataş yolu trafiğe açıldı

Gaziantep'in yeni gelişen bölgesi olan Karataş ile şehir merkezini birbirine bağlayan ana cadde üzerindeki köprülü kavşak çalışması tamamlandı

Giriş Tarihi: 16.3.2016
Karataş yolu trafiğe açıldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Karataş Köprülü Kavşak çalışmasında trafik akışı başladı. Üst kısmının trafiğe açıldığı köprünün Karataş-şehir merkezi arasındaki trafik akışını rahatlatması bekleniyor. Kentin doğu-batı yönündeki alternatif yol olarak yapılan Yeşilvadi yolunun devamındaki alt kısımda ise çalışmalar devam ediyor.

2 BİN 800 TON DEMİR

Trafik sorununun çözümünde büyük katkı sağlayacak olan kavşağın bir ucu Karataş-şehir merkezini, diğer ucu ise Yeşil Vadi tarafındaki 12 şeritli yol ile Burç Kavşağı'nı birleştiriyor. Kavşak çalışmasında 2 bin 800 ton demir kullanıldı. 15 bin 250 metre küp beton kullanılan kavşağa 10 bin metre de kazık imalatı yapıldı. Kavşakta, altyapı anlamında 580 metre içme suyu, bin 50 metre yağmur suyu ve kanal deplase edilerek altyapı imalatları da tamamlandı. Yapımında 836 adet halat kullanılan köprüde ayrıca 146 bin metreküp hafriyat yapıldı. 40 metre genişliğinde 3 parçalı, 81 metre açıklığında olan tüm açıklık boyunca tek çekimde gerilerek yapılan köprünün üzerinde hem hafif raylı sistem hem de karayolu geçişi mümkün. Önceki gün trafiğe açılan köprü, bu yolu kullanan sürücüler tarafından sevinçle karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karataş yolu trafiğe açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN