İki başkana da güven kalmadı

Giriş Tarihi: 17.3.2016
İki başkana da güven kalmadı

Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi kasaplar ve balıkçılar çarşısı için verdiği sözü tutmadı. Esnaf, her iki başkanın sözlerine de artık itimat etmediklerini söyledi

Adana'da kasap ve balıkçı esnafı, her seçim öncesinde kendilerini ziyaret eden belediye başkan adaylarının "Kasaplar ve Balıkçılar Pazarı daha çağdaş yerde hizmet verecek. Size yeni bir yer yapacağız" şeklinde söz vermesine rağmen başkanlık koltuğuna oturduktan sonra verdikleri sözü unuttuğunu iddia ettiler. Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a artık inanmadıklarını söyleyerek, "Verdikleri sözler havada kaldı. İkisine de itimadımız kalmadı" dedi.

"DÜŞÜN YAKAMIZDAN"
Seçildikten 2 gün sonra kendilerini ziyarete gelen Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nün "Bu çarşı Adana'ya yakışmıyor. Biz size yeni bir yer yapacağız" dediğini hatırlatan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, "Sözleri karşısında mutlu olduk, 'Allah razı olsun' dedik. Ama gelen söz verdi, giden söz verdi. 20 yıldır oyalıyorlar. Artık hiçbirinin sözlerine inanmıyoruz. Hepsi boş laf. Artık seçilmişlerden bir şey istemiyoruz. Yakamızdan düşün yeter" diye konuştu.

"BUZ PİSTİ YAPMAKLA OLMAZ"
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan karalar'ın "Biz yapacağız ama fazla bütçemiz yok. Esnafınız bize para versin" dediğini belirten Başkan Yağmur, "Ben de, 'Esnaf para vermeye hazır. Yeter ki siz bir adım gelin. Kepçeyi vurduktan sonra esnafa deyin ki '50 lira sen vereceksin 100 lira sen vereceksin. Parayı biz toplarız. Ama sözleri yerde kaldı. Bugüne kadar hiçbir icraat yapılmadı. 3-5 teneke çöp toplamayla, buz pisti yapmakla belediyecilik olmaz" şeklinde konuştu.

RESTORASYON ÇALIŞMALARI
Artık bir çarşı istemediklerini dile getiren Başkan Saruhan Yağmur şöyle konuştu: "Ne Hüseyin Sözlü'nün, ne Zeydan Karalar'ın ne de diğer seçilmişlerin sözlerine itimadımız kaldı. Kendi işimizi kendimiz yapacağız. Balıkçılar Pazarı'nda restorasyona gideceğiz. Vatandaşlara daha sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmalarının yolunu açacağız. UKOME'nin aldığı karar doğrultusunda balıkçılar pazarının önünü trafiğe kapatacağız. Böylece vatandaşlar rahat alışveriş yapacak" .

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki başkana da güven kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN