Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarı: Kadın, medeniyet, yaşam ve zarafet demek

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Sarı: Kadın, medeniyet, yaşam ve zarafet demek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, "İslam Kültür ve Medeniyetinde Kadın ve Güncel Sorunları" konulu panele katıldı

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi tarafından düzenlenen 'İslam Kültür ve Medeniyetinde Kadın ve Güncel Sorunları' paneline katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, özellikle kadın konulu panel yapılmasından dolayı memnun olduğunu söyledi. Bakan Sarı, sürdürülebilir toplumlarda kadının yeri ve önemine değinerek, "Kadını aile hayatında olduğu kadar toplum ve iş hayatında aktifleştiren politika ile yolumuza devam ediyoruz. Aynı kararlılıkla, sadece kadınlarımız için değil tüm milletimiz için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz" dedi. Bakan Fatma Güldemet Sarı, kadının islamiyetten önce toplumda hak ettiği yeri alamadığına dikkat çekerek, "Kadının durumundaki bu önemli değişikliği bizzat Kur'an-ı Kerim getirmiş, Hazreti Peygamber bunu tamamlamıştır. İslam dininin kadına tanıdığı hakların değer ve önemini daha iyi kavrayabilmek için İslam'dan önceki medeniyetlerde kadının statüsünü daha iyi değerlendirmek gerekir. Kadının insan olup olmadığının, ruhunun bulunup bulunmadığının tartışıldığı, tamamen erkeğe tabi olduğu ve sürekli vesayet altında bulunduğu bir dönemde yüce İslam dini kadını olması gereken yere koymuştur" diye konuştu.

VALİ BÜYÜK DE KATILDI
Prof. Dr. Asım Yapıcı, Prof. Dr. Muhammet Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Hadiye Ünsal'ın konuşmacı olarak katıldığı panelinin oturum başkanlığını ÇÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Osman Ateş yaptı. Panele Bakan Sarı'nın yanı sıra, Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İlim Yayma Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Barış, işadamı Hüseyin Çomu ile seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarı: Kadın, medeniyet, yaşam ve zarafet demek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN