Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li belediye hizmet yapmıyor

İskenderun’a daha fazla hizmet yapılması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Büyükşehir bu çağrılarımıza kulak tıkıyor, hizmet üretmiyor” dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2016
CHP’li belediye hizmet yapmıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) tarafından yapılan programa göre 2016 yılında İskenderun'un Cırtıman Mahallesi ile Eyüp Sultan Caddesi'nde toplam 4 kilometrelik asfalt yapılacak olmasına tepki gösteren AK Partili Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Hatay'ın en büyük ilçesi olan İskenderun'a bu kadar hizmet verilecek olması düşündürücü. İskenderun halkı hizmetin en güzelini hak ediyor. Benim de ilçeme hizmet istemek hakkım" dedi.
CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın ikinci kez seçildiği günden bu yana bir battı çıktının dışında İskenderun'a gözle görülen hiçbir hizmetinin olmadığı öne süren Başkan Seyfi Dingil, "Türkiye'nin 7'nci büyük ekonomisine sahip olan bir sanayi kenti İskenderun için 2016 yılında yapılacak olan asfaltın miktarı sadece 4 kilometre. Bizimle alay eder gibi yapılan bu programa tepki göstermek hakkımız. Büyükşehir'in bütçesi bizim ödediğimiz paralarla oluşuyor" diye konuştu.

"KİMSEYLE KAVGAMIZ YOK"
Düzenlediği basın toplantısında kurumsal manada çok yok aldıklarının altını çizen Başkan Seyfi Dingil, "Bu keyfiliğin, bu zihniyetin değişmesi lazım.
Hiçbir şey eskisi gibi olamaz" dedi. Başkan Seyfi Dingil şöyle devam etti: "Bizim hizmet alanında kimseyle kavgamız yok. Her İskenderunlu gibi benimde gönlümden şehrime hizmet yapılmasını istemek en doğal hakkım. Büyükşehir hizmeti yapsın ben de alkışlayayım.
Âmâ maalesef bugüne kadar beklentilerin çok altında hizmetler yapıldı".

Değişimi göreceksiniz
Büyükşehir'in 2016 yılında İskenderun'da sadece 4 kilometrelik asfaltlama yapacağının altını çizen Başkan Seyfi Dingil, "Hepsi bu, başka hiçbir asfalt planlaması yok. Bu mu İskenderun'a verilen değer?" şeklinde konuştu. Karayolları ve ziraat bahçesi alanlarının şehre kazandırılması ve kentsel dönüşüme değinen Başkan Seyfi Dingil, "İskenderun geleceği çok parlak bir ilçe.
57 yıl sonra iktidarın gücünü hizmete yansıtan bir belediye görevde.
Değişimi hepiniz göreceksiniz" diye konuştu.

"Ödülümüzü kimse alamaz"
Mersin'in Tarsus ilçesindeki Özel Bilge Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi, psikolog Dilber Demir Baydar'ı ağırladı.
Çoğu kızlardan oluşan öğrencilere seslenen psikolog Baydar, "Bu yaşam bize ödül olarak verilmiştir. Sonuna kadar en kaliteli şekilde yaşamalıyız.
Kimsenin bu ödülü elinizden almasına izin vermeyin" dedi.
"Kadınlar her zaman özeldir" başlıklı sunumunda kız öğrencilere "Ezileceğinize inanırsanız ezilirsiniz. Her zorluğun üstesinden geleceğinize, zirvedeki hedeflerinize ulaşacağınıza inanırsanız ulaşırsınız" diyen Baydar, hiçbir erkeğin kendini kadınlardan üstün görme hakkının bulunmadığını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li belediye hizmet yapmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN