Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Gözleri kayıyordu suni teneffüs yaptım’

Adana’da Seyhan Nehri’ne ölüme atlayan genç bir kadını suni teneffüs yaparak hayata döndüren komiser Müslüm Aras, “Bir insan hayatı kurtarmak kadar güzel bir şey yok” dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2016
‘Gözleri kayıyordu suni teneffüs yaptım’

Adana'da eşiyle yaşadığı sorunlardan dolayı intihar etmek için Seyhan Nehri'ne atlayan ve Uğur Büyükaslan isimli bir genç tarafından kurtarılan 32 yaşındaki Fatma Demirel'e hayat öpücüğü vererek ölümden dönmesini sağlayan 3 çocuk babası 16 yıllık polis komiser Müslüm Aras, "İyi ki sağlık eğitimi almışız. Bir insan hayatını kurtarmanın mutluluğunu yaşadım. Yaptığımı kahramanlık gibi gösterdiler ama ben görevimi yaptım.
Gerçek kahramanlar vatan uğruna canlarını seve seve feda eden meslektaşlarımdır" dedi.
Telsizden bir kadının intihar amaçlı Seyhan Nehri kenarındaki demir korkuluklardan atladığı yönünde anons gelince yıldırım gibi olay yerine yetiştiğini söyleyen komiser Müslüm Aras yaşadığı olayı şöyle anlattı: Ekip arkadaşlarımla birlikte son sürat olay yerine gittim. Zaten olay yeri polis merkezine çok yakın. Geldiğimde bir genç, kadını sudan çıkarmış başında bekliyordu.
Kadının gözleri kayıyordu. Durumun kötü olduğunu hissettim.
Hemen su yutmuş olabileceğini düşünerek karnına baskı yaptım. Yuttuğu suyu çıkarırken bu arada nefessiz kalmaması için suni teneffüs yaptım.

DOĞRU MÜDAHALE
Genç kadının bir süre sonra stabil hale geldiğini anlatan Müslüm Aras, şöyle devam etti: Kadın titremeye başladı.
Üşüyordu. Hava yağmurluydu ama hiç tereddüt etmeden kazağımı ve montumu çıkarıp üzerine örttüm. Başına şemsiye tutarak yağmurun gelmesini engelledim. Bu sırada ters yönden gelen ambulanstan inen sağlık görevlileri koşarak geldi ve kadına müdahale ettiler. Bir hemşire doğru yöntem kullandığımı, eğer o müdahaleyi yapmamış olsam sudan çıkarılan genç kadının ölüm riskinin büyük olabileceğini söyledi. Bir insan hayatını kurtarmak beni çok mutlu etmişti.

YAŞAMAK ÇOK GÜZEL
Adının Fatma Demirel olduğunu ve eşi ile tartıştıktan sonra cinnet geçirerek ölümü göze aldığını öğrendiği genç kadının hastanede tedavisinin iyiye gittiğini belirten komiser Müslüm Aras, "İnsanın yaşaması kadar güzel bir şey yok.
Ne olursa olsun, ne ile karşılaşırsak karşılaşalım yaşamak kadar güzel bir şey yok. İnşallah Fatma Hanım eşi ile barışır ve bir daha böyle tatsız şeyler yaşamaz.
Bu arada yaptığımdan dolayı beni kahraman göstermişler ama gerçek kahramanlar vatan uğruna ülkenin dört bir yanında savaşan meslektaşlarım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Gözleri kayıyordu suni teneffüs yaptım’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN