Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay’da sağlık hizmetleri

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Hatay’da sağlık hizmetleri

HATAY Valisi Ercan Topaca, yapılan sağlık yatırımları ile Hatay bölgesinde yaşayan herkesin sağlık hizmetlerini sorunsuz bir şekilde aldığını belirterek, "Sağlık hizmetlerinin hatasız ve aksamadan verilmesi için tüm sağlık birimleri ve çalışanları görevlerini eksiksiz olarak yapmaktadır.
Sağlık hizmetlerinin kaliteli, ulaşılabilir ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek vatandaşlarımıza sunmanın çabası içerisindeyiz" dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın, Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Hatay Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Taceddin İnandı'nın da bulunduğu heyeti kabul eden Vali Ercan Topaca, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamayı ihmal etmedi.
Sağlık hizmetlerinin toplumda olmazsa olmazların arasında olduğunu vurgulayan Topaca, özetle şunları söyledi:
"İlimize 750 yatalı Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kırıkhan ve diğer ilçelerimizde yapılan hastanelerin tamamlanması halinde vatandaşlarımızın bekleme süresi en aza indirgenecek, kalite daha da artacak. Hatay'da bu yatırımlarla sağlık hizmetinin Avrupa standartlarına çekildiğini söyleyebiliriz. Valilik olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağlık hizmetlerinin sorunsuz, aksamadan sunulmasının takipçisi olacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay’da sağlık hizmetleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN