Maraş’ta Paralelciler malları kaçırıyor mu?

Giriş Tarihi: 18.3.2016

Haftalar önce bu satırlarda dile getirmiştim; terör örgütü PKK için Kandil ne kadar önemliyse, bana göre FETÖ/PDY örgütü için de Kahramanmaraş'ın o kadar önemli olduğunu… Nitekim AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir'in "Fethullahçı Terör Örgütü'nün, Maraş'ta geçmişte iyi konuşlandığı, iyi yer tuttuğu hem devletimiz hem milletimiz hem de hükümetimiz tarafından tespit edilmiş bir gerçek" sözleri, bu konudaki düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu ortaya koydu.
Peki, Özdemir'in beyanatından yola çıkacak olursak "İyi yer tutmuş ve iyi konuşlanmış" insanlar Kahramanmaraş'ta yıllarca ne yaptılar? Millî Emlak ve belediyeler bir yana, mahalle baskısı yapıp 'Dinsiz ilan edilirsin' denilerek alındığı söylenen taşınmazlar nereye gitti?
Paylaşıldığı söylenen Kayseri yolundaki araziler, Süleymancılara satılmak istenen yurtlar, şimdi kimlere satıldı veya satılıyor?
Herhalde 17/25 Aralık sonrası el frenini indirip malları Pensilvanya'ya sürmediler.
Yani oldukları yerde duruyordu.
FETÖ/PYD'nin açık finansörü olan şirketlere el konulmasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da bu taşınmazları bir bir satmaya başladıkları söyleniyor.
Umarım ki bu şehrin istihbaratında görev alanlar, bu şahıs üzerine alındığı söylenen arsaları, şimdi müşteri pazarlığında satılacak/satılan olan yurt binalarının kayıtlarını tutuyorlardır.
Çünkü Pensilvanya'ya gönderme imkânı olmayan bu taşınmazların satışlarından elde ettiklerini nakit olarak göndermeye başladılar.
İş böyle olunca sağır sultan bile bunu duyduğu halde, bu devletimin hazinesine girmesi gereken malların satışını duydukça insanın asabı bozulmaz mı soruyorum.
Sizi bilmem ama benimki bozuluyor.
Niye? Çünkü o mallarda benim de hakkım var kardeşim. Bunlara peşkeş çekilen mallar bu milletin malıydı. Ben de bu ülke için vatani görevimi yerine getirmiş, vergisini veren, bayrağına ve devletine karşı her daim saygı duymuş bir birey olarak o mallarda benim de hakkım var da onun için.
Önceki gün bir dostumda bu konuda sohbet ederken "Sen hiç kaygılanma, çünkü o malları istedikleri kadar satsınlar. Onları satın alanlar kim olursa olsun ellerinden o mallar alınacağı gibi o malları satın alanlar çok büyük suç işlemiş oluyorlar ve mal kaçırmaya yardımcı olmak suçundan ağır ceza mahkemelerinde bile yargılanırlar" deyince, "İnşallah" dedim. Hayırlı Cumalar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maraş’ta Paralelciler malları kaçırıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN