Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozkır: Tarih bunu hatırlayacak

AB Bakanı Bozkır, “Gaziantep’te 700 bin Suriyeli misafirimizi ağırlarken, bir tek kişi çıkıp, ‘Bunlarla niye ekmeğimi paylaşıyorum’ demediği bir ortam yaşıyoruz. Tarih bunu hep hatırlayacak” dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Bakan Bozkır: Tarih bunu hatırlayacak

AB Bakanı Volkan Bozkır Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecini sivil toplum kuruluşları ile birlikte Gaziantep'te değerlendirdi.
Şehitkâmil Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 'Türkiye'nin AB 'ye Üyelik Süreci ve Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı'na, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, AK Parti milletvekilleri Nejat Koçer Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

YAŞANAN DRAMLAR
Dünyanın ibret alınacak meselelerle karşı karşıya olduğunu ve Gaziantep'in bu konuda önemli bir misyon üstlendiğini söyleyen Bakan Bozkır, "Gaziantep'te 700 bin Suriyeli misafirimizi ağırlarken, bir tek Türk vatandaşının çıkıp, 'Bunlarla niye ekmeğimi, işimi paylaşıyorum' demediği bir ortam yaşıyoruz. Tarih bunu hep hatırlayacak" dedi. Gaziantep'in insanlığın ortak değerlerini buluşturan bir şehir olduğunu belirten Bozkır, "İlk uygarlıkların doğup geliştiği bölgede kurulan Gaziantep insanlığın ortak değerlerini de buluşturan bir şehir, Türkiye tarihten bu yana bugün Suriyeliler konusunda olduğu gibi yaşanan dramlara sessiz kalmamıştır" şeklinde konuştu.

ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR
Aile ilişkileri dışındaki tüm ilişkilerde esas olanın ortak çıkarlar olduğunu söyleyen Bakan Bozkır, "AB üyeliği konusunda Türkiye önemli günler yaşıyor. 50 yıldır devam eden bir süreç var bu süre uzun gibi görülse de aile ilişkileri dışındaki tüm ilişkilerde esas olan ortak çıkarılardır. Çıkar olduğu sürece ilişkiler sürer, çıkarlar bittiği zaman belki devam etmeyebilir" dedi. İspanya'ya Atletico Madrid ile oynanacak deplasman maçı için giden PSV Eindhoven taraftarlarının Suriyeli mültecilere para atıp gülmeleri ve oley çekmelerini yorumlayan Bozkır, "Türkiye'de bizim insaniyet adına gösterdiğimiz güzellikler, çok önemli adımlar olarak hatırlanacağı gibi bu olay da hatırlanacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozkır: Tarih bunu hatırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN