Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ayağınıza taş bile değmesin’

Giriş Tarihi: 22.3.2016
‘Ayağınıza taş bile değmesin’

Hatay Valisi Ercan Topaca Yaşlılar Haftası’nda, huzur evi sakinleri ile yemekte bir araya geldi. Vali Topaca, “Bizler güç kuvvet sahibiyken, zor durumdaki büyüklerimizi görmezden gelemeyiz” dedi

Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Hatay Yaşlı Bakım ve Huzurevi'nde bulunan yaşlılarla akşam yemeğinde buluştu. Vali Topaca, "Büyüklerimizi saygıyla selamlarken, her ne kadar dilim yaşlı kelimesini söylemek istemese de Yaşlılar Haftası'nın sizlere sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Ayağınıza taş bile değmesin inşallah" dedi.

HER YAŞIN GÜZELLİĞİ VAR
Antakya Anemon Otel'de gerçekleşen yemekte konuklarına hitap eden Vali Topaca, insanoğlunun doğduğunu, yaşadığını, büyüdüğünü ve en nihayetinde ömrü yeterse de yaşlandığını belirterek, "Yaşlanırken bir taraftan eski gücünü, kuvvetini kaybederken, diğer yandan da gördükleri, yaşadıkları ve tecrübesi de hafızasına kazınmış olur.
Bu da demek oluyor ki hayatın her anının kendine has güzellikleri vardır. Gençliğin ayrı güzelliği var, yaşlılığın ayrı" diye konuştu.

Gecede Antakya Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmenlerinden oluşan koronun türkülerine hep birlikte eşlik edildi.
Gecenin sonunda huzurevi sakini Necati Yetişen, Vali Ercan Topaca'ya kendi elleriyle dokuduğu seccadeyi hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ayağınıza taş bile değmesin’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN