Dev komplekste artık sona gelindi

Bin 250 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi projesinde yüzde 83 fiziki gerçekleşme sağlandı. Hastanenin 15 Mayıs’ta tamamlanması ve temmuz ayında hizmete sunulması bekleniyor

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Dev komplekste artık sona gelindi

Mersin'de temeli 2 yıl önce atılan bin 250 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi projesinde sona gelindi. Yüzde 83 fiziki gerçekleşme sağlanan hastanenin 15 Mayıs'ta tamamlanması ve Temmuz ayında hizmete açılması bekleniyor.
Bölgeye önemli bir değer katacak olan hastane 4 bin kişiye istihdam imkanı sunacak ve günlük 8 bin hastaya hizmet verebilecek.

5 YILDIZLI KONFOR
Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi'ndeki 233 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi'nde inceleme yapan Vali Özdemir Çakacak, "Çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Kaba inşaatta yüzde 83 fiziki gerçekleşmeye ulaştık. İnşaatın 15 Mayıs'ta bitirilmesini bekliyoruz. Çalışmalar son derece hızlı ilerliyor. Hastanenin temmuz ayında işletmeye alınmasıyla ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz 5 yıldızlı otel konforunda bir sağlık tesisine kavuşacak" dedi.
Tesisin tamamlanmasıyla Çukurova Bölgesi'nin Türkiye'nin en önemli sağlık bölgelerinden birisi olacağının altını çizen Vali Çakacak, "Ülkemiz her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli atılımlara imza atıyor. Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden gelecek misafirlerimizi de ağırlayacağız. Çukurova ve Mersin olarak sağlık turizminin bırakacağı katma değerden önemli paylar alacağız. İnsanlarımıza da daha kaliteli sağlık imkanı sunacağız. 4 bin kişiyi istihdam edecek hastanemiz, günlük 8 bin hastaya da hizmet verebilecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev komplekste artık sona gelindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN