Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her şeyi satıp parayı örgüte gönderiyorlar

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Her şeyi satıp parayı örgüte gönderiyorlar

AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, “Paralel çetenin mensupları, Kahramanmaraş’taki gayrimenkullerini satıp FETÖ’nün başındaki isme, Pensilvanya’ya gönderiyorlar” dedi

AK Parti MKYK Üyesi Av. Metin Doğan, "Paralel Yapı geçmişte hayırseverlerden himmet olarak aldığı Kahramanmaraş'taki binaları elden çıkarıp, paraları da Pensilvanya'ya örgüte aktarmanın gayreti içerisinde. Kahramanmaraşlının hayırseverliğinin nişanesi olarak zamanında kendisini sömüren bu kişilere yaptığı yardımlar, bugün bir günah kaynağı olarak FETÖ'ye aktarılıyor. Herkes malına sahip çıkmalı" dedi.

"KİMSE AYAR VEREMEZ"
AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği mart ayı genişletilmiş divan toplantısında konuşan AK Parti MKYK Üyesi Doğan, hiç kimsenin Türkiye'ye ayar veremeyeceğini belirterek, "Hiç kimse Türkiye'yi hizaya çekemez. Kimse bizim 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürümemize engel olamaz. Bunu yapmaya çalışan PKK da olsa DAEŞ de olsa DHKP-C de olsa, Paralel Devlet Yapılanması ve Paralel çete de olsa hepsiyle aynı anda, aynı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
AK Parti MKYK Üyesi Av. Metin Doğan "Paraleli, DAEŞ'i, PKK'sı, muhalefeti, hepsi bölgesel güç olmuş, küresel güç olma iddiasında olan Türkiye'ye ayar vermek isteyerek diz çöktürmek hevesinde. Nasıl Sur'da, Cizre'de, Silopi'de o maşaları kendi kazdıkları çukura gömdüysek, bundan sonraki süreçte de Şırnak'ta, Nusaybin'de, Yüksekova'da o hainleri, o teröristleri, o başta Kürt halkının düşmanı olan küresel güçlerin maşalarını oradaki hendeklere gömeceğiz" dedi.
Kahramanmaraş'ın, hayırseveri bol bir şehir olduğunu ve bu vesile ile geçmişte halkın inançlarını ve değerlerini sömüren Paralel Yapı'nın da Kahramanmaraş'ta çok büyük binalar, okullar, dershaneler ve kolejler sahibi olduğunu belirten Metin Doğan, "Aldığımız duyumlara göre bu binaları elden çıkarıp paraları da Pensilvanya'ya örgüte aktarmanın gayreti içerisindeler.
Buraların birilerine peşkeş çekilmesine engel olmalıyız" diyerek şunları söyledi:

TOPLUMSAL BASKI GEREK
Bu okulların, bu dershanelerin ve bu binaların yapılmasına katkı sağlayan, kolundaki bilezikleri veren, cebindeki harçlığı veren ve fabrikasındaki insanları seferber eden hayırsever işadamlarımızda dahil olmak üzere herkese buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum: Maraş halkı kendi eserlerine sahip çıkarsa o eserlerin tapularını üzerinde tutan insanlarda bir toplumsal baskı oluşturursa bu binaların elden çıkarılmasına izin vermez. Kahramanmaraş'ın alın teri ile göz nuru ile oluşmuş bu yapıların birilerine peşkeş çekilmesine ve Paralel örgüte bir günah kaynağı oluşturulmasına asla müsaade etmeyelim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şeyi satıp parayı örgüte gönderiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN