Yapay damarla hayata tutundu

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne getirilen hastaya bölgede ilk kez gerçekleştirilen bir yöntemle hibrit ameliyatı yapıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2016
Yapay damarla hayata tutundu

Adana'da özel bir firmada çalışan 31 yaşındaki Aslı Oymak'ın, koma halinde geldiği hastanede yapılan tetkiklerde kalpten çıkan aort damarında genişleme, yırtılma ve göğüs boşluğunda kanama tespit edildi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi kalp ve damar cerrahisi kliniği tarafından acil ameliyata alınan Oymak güney bölgesinde ilk kez gerçekleştirilen hibrit yöntemi ve ardından takılan yapay damar ile hayata yeniden tutundu.

BAŞARILI OPERASYON
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kalp ve damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Kemal Salih, Yard. Doç. Dr. Uğur Göçen, Yard.
Doç. Dr. Atakan Atalay ile Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'n dan Yard.
Doç. Dr. Abdullah Ülkü'nün birlikte gerçekleştirdiği operasyon son derece başarılı geçti. Yard. Doç Dr. Uğur Göçen, önce açık ameliyat ile hastanın karın bölgesindeki karaciğer, dalak, mide ve bağısaklara kan sağlayan damarlara yapay damar ekleyerek, bağlantı yapıldığını belirtti.

HAYATA TEKRAR MERHABA
Göçen yapılan yöntemin güney bölgesinde ilk olma özelliğine sahip olduğunu dile getirirken, koma halinde gelen hastanın hayata yeniden dönmesinden son derece mutlu olduklarını ifade etti. Aslı Oymak ise yaklaşık bir haftalık süreçte yaşamla ölüm arasında ince bir çizgide gidip geldiğini şimdi ise yeniden sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Oymak, operasyonda emeği geçen tüm doktorlara teşekkür etti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapay damarla hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN