Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GTB’den 3 dev proje

Giriş Tarihi: 25.3.2016
GTB’den 3 dev proje
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, tarım ve hayvancılığın kentteki standartlarını geliştirmek için Et Borsası, Hububat Emtia Merkezi ve Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk gibi 3 önemli projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Dünyada tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken GTB Başkanı Tiryakioğlu, Gaziantep ve bölge tarımına katkı sağlayacak projeler üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.

50 YIL SORUN YAŞANMAZ
GTB mart ayı olağan meclis toplantısı, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Tiryakioğlu, Et Borsası, Hububat Emtia Merkezi ve Antepfıstığı Lisanslı Depoculuk gibi dünya standartlarında, çağın gereksinimlerine katkı sunacak projeleri en kısa sürede sektörün hizmetine kazandırmak istediklerini kaydetti. Tiryakioğlu, bu projenin hayata geçmesiyle şehirde et konusunda en az 50 yıl sorun yaşanmayacağını iddia etti. Et Borsası ve Et Hali için kente özgü bir model üzerinde karar kılındığını aktaran Tiryakioğlu, "Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 30 bin metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilecek olan Et Borsası ve Et Hali, et kalitesini artırarak üretiminin hijyenik şartlarda yapılmasına katkı sunacak. Proje çalışmalarını sürdürdüğümüz Hububat Emtia Merkezi içerisinde yer alacak olan lisanslı depolarla şehrimizi önemli bir cazibe merkezi haline getirmeyi planlıyoruz" dedi.

DEV FISTIK DEPOLARI
Tiryakioğlu, "İKA ile işbirliği içerisinde Antepfıstığı için 10 bin tonluk lisanslı depo projesinin 13 milyon 900 bin lira tutarında olduğunu ve 2 milyon liraya mal olacak Antepfıstığı Mükemmeliyet Merkezi projesi için de gerekli çalışmalara başladıklarını kaydetti. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise, GTB'nin hayata kazandırmak istediği projelerin Gaziantep ekonomisine katkı sağlayacak önemli yatırımlar olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GTB’den 3 dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN