Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li vekile suç duyurusu

Twitter üzeriden Cumhurbaşkanına hakaret ettiği öne sürülen CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Giriş Tarihi: 26.3.2016
CHP’li vekile suç duyurusu
Adana Barosu avukatlarından Mehmet Nesim Acar, Twitter'dan "Cumhurbaşkanı daha 2 gün önce terör size de gelecek diye Brüksel'i tehdit etmemiş miydi? Neler oluyor" paylaşımında bulunan CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Hakaret ve iftira" suçlarından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

YARGIYA TAŞIDI
CHP'li Usluer 22 Mart 2016'da Twitter hesabından "Cumhurbaşkanı daha 2 gün önce terör size de gelecek diye Brüksel'i tehdit etmemiş miydi?
Neler oluyor" paylaşımında bulundu.
AK Parti'den 1
Kasım ve 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan avukat Mehmet Nesim Acar ise Usluer'in bu paylaşımını yargıya taşıdı.
Savcılığa suç duyurusunda bulunan Acar, dilekçesinde şöyle dedi:
"Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin halkoyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanıdır. Cumhurbaşkanımız ülkemizde vuku bulan terör olayları nedeniyle asker, polis ve sivil vatandaşlarımızın şehit edilmesi üzerine terörün bir yılan edasında olduğunu belirtip, 'Beslenilen o yılan gün gelir sizi de sokar' şeklinde ifade kullanmıştır."

HEDEF GÖSTERDİ
"Belçika'da 34 kişi terör olayından hayatını kaybetmiştir. Bu olayın akabinde olayları Sayın Cumhurbaşkanımıza mal etmeye çalışan kişiler türemiş, özellikle sosyal medyada Cumhurbaşkanı aleyhinde suçlayıcı ifadeler kullanılmıştır.
Bu bağlamda şikayet olunan Gaye Usluer isimli kişi, Cumhurbaşkanını hedef alan paylaşımlarda bulunmuştur."

İFTİRA VE HAKARET
Usluer'in bu paylaşımıyla Belçika'daki eylemlerin azmettiricisi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı adres gösterdiğini söyleyen Acar, "Söz konusu açıklama hem iftira hem hakaret içermektedir. Bu nedenler @GayeUsluer isimli kullanıcının IP adresinin tespit edilerek ilgili kişi hakkında gerekli cezai soruşturmanın ivedi şekilde başlatılması amacıyla bu şikayeti yapma zorunluluğu hasıl olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li vekile suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN