Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Topaca: Tarihten gelen gönül bağımız var

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Vali Topaca: Tarihten gelen gönül bağımız var
KKTC Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, Hatay Valisi Ercan Topaca'yı makamında ziyaret ederek, "Hatay gibi binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirası içerisinde barındıran müstesna bir şehirde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bizi son derece sıcak biçimde karşılayan ve iyi bir ev sahipliği yapan Valimiz Ercan Topaca'ya teşekkür ederim" dedi.

ANA VATAN-YAVRU VATAN
Bugüne kadar iki ülke arasında var olan sosyal, ekonomik, kültürel nitelikli ilişkiler iki ülkenin ufkunu genişlettiğini ve ileriye taşıdığını belirten Bakan Atun, bu ziyaretlerin daha sık olması gerektiğini vurgulayarak, Vali Topaca'yı KKTC'ye davet etti. Hatay Valisi Ercan Topaca ise, "İki devletin kendi gücüyle, başarı ve enerjiyle ortaya koyduğu vizyon, asırlardır var olan anavatan-yavruvatan varlığımızın da ezelden ebede hüküm süreceğinin altını çizmektedir" diye konuştu.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk halkı arasında tarihten gelen kardeşlik ve gönül bağı bulunduğunu ifade eden Vali Topaca, ziyaretin anısına KKTC Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun'a, Samandağ ilçesinde yetişen ve konunun uzmanları tarafından dünyanın en iyisi olarak kabul edilen kamışlarından yapılan ney hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Topaca: Tarihten gelen gönül bağımız var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN