Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaldırıma beton döken kadayıfçı

Toros Caddesi’nde yeni açılacak bir kadayıfçı dükkanı daha fazla masa atabilmek için kaldırıma beton döktü. Yaya geçişini engelleyen bu çalışmaya tepki gösterildi

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Kaldırıma beton döken kadayıfçı
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Toros Caddesi yenileme çalışmalarında yaşanan ilginç olayların arkası kesilmiyor. Çalışmalar sırasında patlayan su borusu caddeyi sular altında bırakmış, baştan savma yapılan kaldırım yenileme çalışmaları ise vatandaşın büyük tepkisine neden olmuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin caddedeki son icraatı kaldırıma yapılan hissedilebilir yüzey bir işyerine dahil edildi. İşyeri sahibi de kaldırıma masa atabilmek için üzerine beton döktü.

MİZAH DERGİLERİNİ GEÇTİ
Büyükşehir Belediyesi, Toros Caddesi'nde aylar önce kaldırım yenileme ve yol çalışmalarına başladı. Bitmek bilmeyen bu çalışmalar vatandaşı isyan noktasına getirdi. Cadde esnafı, uzun süren çalışmalar yüzünden birçok müşterisini kaybettiğini, ekonomik olarak zorda olduklarını söyledi. Aylar sonra çalışmalar bitti, cadde esnafı derin bir oh çekti. Ancak yenileme çalışmalarının tamamladığı Toros Caddesi'nde mizah dergilerine konu olacak bir hataya imza atıldı.

HİSSEDİLEBİLİR YÜZEY
O bölgede yaşayan vatandaşların, engelliler için konulan hissedilebilir yüzeylerin plansız bir şekilde yapıldığı iddiaları doğrulandı. Toros Caddesi ile Bahar Caddesi'nin kesiştiği köşede yapılan hissedilebilir yüzey, Çınar Apartmanı'nın altında henüz faaliyete geçmeyen bir işyerinin içinde son buldu. Görme engelli vatandaşlar için yapılan hissedilebilir yüzeyin işyeri engeline takılmasına tepki gösteren vatandaşlar, olayın sorumlularının cezalandırılması gerektiğini belirterek şöyle dedi:

BENZERİ YOK
"Burada 'Güler misin ağlar mısın' durumuyla karşı karşıyayız. Çalışmalar yapılırken hissedilebilir yüzeylerin düz bir hat izlemesi gerektiğini ama burada tam tersinin yapıldığını söyledik. Hissedilebilir yüzeylerin engellilere kolaylık değil zorluk çıkardığını ifade ettik ama bizi dinleyen olmadı. Dünyanın hiçbir yerinde hissedilebilir yüzeyler bir işyerine çıkmaz. İşyerleri hissedilebilir yüzeylerin üzerine beton dökmek. Ama burası Adana ve işi yapan maalesef Büyükşehir Belediyesi."

İŞYERİ DE BETON DÖKTÜ
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hissedilebilir yüzeyi bir işyerinin önünde sonlandırarak büyük bir skandala imza atarken, işyeri sahibi de Büyükşehir'den aşağı kalmadı. Henüz faaliyete geçmeyen işyerine daha fazla müşteri çekebilmek için çare arayan işyeri sahibi, hissedilebilir yüzeyin üzerine beton döküp parke döşedi. İşyeri sahipleri bunu yaparken sadece görme engellileri değil tüm yayalara darbe vurdu. Bahar Caddesi'nde yaşanan kaldırım işgali yüzünden yayalara adım atacak yer kalmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırıma beton döken kadayıfçı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN