Başkan Seyfi Dingil: İskenderun evimiz

Çevrenin temiz olması konusunda herkese görev düştüğünü belirten Başkan Seyfi Dingil, “İskenderun bizim evimiz” dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Başkan Seyfi Dingil: İskenderun evimiz
İskenderun Belediyesi, şehir genelinde etrafa başıboş bırakılan biçilmiş ot yığınları, ağaç dalları, hafriyat gibi atıkların temizlenmesi işlemine "İskenderun Evimiz" parolası ile başladı. İskenderun Belediyesi'nin kurumsal 444 1939 ve 0 326 617 49 10 numaralı telefonlarından Temizlik Hizmetleri Müdürlüğüne ulaşan vatandaşlar bu hizmetten anında yararlanıyor. İskenderun Belediyesi JCB ve açık kamyon ile oluşturduğu ekipler sayesinde vatandaşlardan gelen ihbarları anında yerine getiriyor.

KİRLETMEMEK ÖNEMLİ
Temiz bir çevre için temizlemekten çok, kirletmemenin daha önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "İskenderun'u evimiz olarak görüyoruz. İnsan evini nasıl temiz tutarsa biz de ilçemizi öyle temiz tutmak istiyoruz. Hemşerilerimizin de evlerine daha özenli bakmalarını ve çevreyi kirletmemelerini bekliyoruz" diye konuştu.

ANINDA MÜDAHALE
"Aslan yattığı yerden belli olur' diye bir söz vardır" diyen Başkan Dingil, "Eğer biz ilçemizi her bakımdan temiz tutar ve buna dikkat edersek, çevreyi kirletmek isteyenleri uyarırsak o zaman dışarıdan gelenlerin gıpta ettiği bir kent haline geliriz. Biz belediye olarak halkımızın hizmetindeyiz. Yeter ki bize kirlilik konusunda haber versinler anında müdahale ederiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Seyfi Dingil: İskenderun evimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN