Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaldırımlar otoparka döndü

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Kaldırımlar otoparka döndü

Büyükşehir Belediyesi, Zilli Dede Kavşağı’nda faaliyet gösteren bir marketin kaldırımı otopark olarak kullanmasına ses çıkarmıyor. Yayalar, ya araçların arasından geçiyor ya da yola iniyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Baraj Caddesi ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nın kesiştiği Zilli Dede Kavşağı'nda faaliyet gösteren bir marketin, kaldırımı müşterileri için otoparka çevirmesine göz yumuyor. Trafik zabıtasının bu tür sorunlara anında müdahale etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, "Kaldırımlar yayalara aittir. Hiç kimse halka ait olan yerleri keyfi kullanamaz. Buralardan sorumlu olan Büyükşehir Trafik Zabıtası ise bu işgalleri görmüyor" diyor. Adana'nın yerel marketler zincirinin Cemalpaşa Şubesi önünde yıllardır yaşanan kaldırım işgaline kimsenin ses çıkarmaması garip karşılanıyor. Güleröz Apartmanı'nın kapalı otoparkı bulunmasına rağmen müşteriler araçlarını yayalara ayrılmış olan kaldırıma park ederek alışverişini yapıyor. Mustafa Kemal Bulvarı'ndan gelen araçlar da kırmızı ışık yandığında kestirme olsun diye marketin önünden geçip Baraj Caddesi'ne çıkıyor. Böyle durumlarda ne yapacağını şaşıran ve büyük tehlike atlatan yayalar araçların arasına saklanıyor ya da yola inerek kaza riskini göze alıyor. Bu tür sorunlara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı Trafik Zabıta ekiplerinin müdahale etmesi gerektiğini söyleyen Adanalılar, "Bu daire ne iş yapıyor gerçekten merak ediyoruz. Gariban birinin aracı yola yanlış park etse anında cezai işlem uygulanıyor. Ya da bir seyyar satıcı ekmek parasını çıkarma uğruna yolda satış yapsa onlarca zabıta çevresini sarıyor. Ama yıllardır yerel market zincirinin önündeki park işgaline kimse sesini çıkartamıyor" diye tepki gösterdi.

ARAÇLAR BOZUYOR
Araçlar, kaldırımlara park ederek yayaları zor durumda bırakırken, bir yandan kaldırımları yol gibi kullandıkları için bozulmasına yol açıyor. Ortaya da böyle görüntüler çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımlar otoparka döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN