Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozarena bitiyor

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Kozarena bitiyor

Adana’da 33 bin kişi kapasiteli Kozarena Stadı 2016 yılı sonunda hizmete girecek. Son teknolojiyle donatılan stadyum Çukurova’nın incisi olacak

Adana'nın heyecanla beklediği Kozarena Stadyumu her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, kentte yeni gelişmekte olan Sarıçam ilçesinde 102 dönüm arazi üzerine geçen yıl inşaatına başlanan Kozarena Stadı'nın 2016 yılının sonunda hizmete gireceğini söyledi.

BETONARME İŞLEMİ BİTTİ

Ataşbak, UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yüzde 40, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını, ince işler kapsamında duvar, sıva, alçı imalatlarının yapımına devam edildiğini, Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın desteğiyle yeni stadın hizmete girmesiyle kentin 50 yıllık tesis sorunun giderilmiş olacağını belirtti. Stadın faaliyete girmesiyle kentte amatör ve profesyonel kulüplerin yanı sıra milli takımların da kamp ve müsabaka için Adana'yı tercih edeceklerini ifade eden Ataşbak, "Arena Stadı 2016 yılının sonlarına doğru faaliyete geçecek. İhale bedeli 106.950.000 TL olan UEFA standartlarında yeni stadın hizmete girmesiyle kentin 50 yıllık tesis sorunu giderilmiş olacak" diye konuştu. "6 katlı yeni stat bünyesinde sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 104 turnike, çağdaş basın ve VIP tribünü bulunuyor" diye konuşan Ataşbak, "Yüklenici firma ortalama 300 işçi ile vardiyalı bir şekilde 24 saat çalışıyorlar. Bu sayı zaman zaman 400-500'lere çıkıyor. Mimari olarak engellilere yönelik yapılan stat etrafında 431'i kapalı, toplam bin 444 araçlık otopark bulunuyor" dedi. Stat bünyesinde, sporcu ve sporseverlerin farklı ihtiyaçlarını gidermek için değişik yerlere orantılı dağıtılan 15 büfe ile bir ana kafeterya, restoran, takım ve hakemlerin soyunma odaları bulunduğunun altını çizen Müdür Ataşbak, "9 engelli, 34 erkek, 34 kadın tuvaleti, kadın ve erkekler için ayrı mescit, sporcu ve hakemler için 2 adet rahatlama havuzu ve masaj odaları yer alacak" dedi. İl Spor Müdürü Ataşbak, yeni Arena Stadı'nın kent merkezine 14 kilometre uzaklıkta olduğunu ve otomobil ile ortalama hızla 20 dakikada gidileceğini, ayrıca, tren garına 10, otobüs terminaline 20, Şakirpaşa Havalimanı'na 14, M1 Tepe Alışveriş Merkezi 17, 5 Ocak Fatih Terim Stadı 10, Turgut Özal Bulvarı'na uzaklığının 14 kilometre olduğunu kaydetti.

VALİ YAKINDAN İLGİLENİYOR

Spor medyasını çok önemsediklerini ve rahat çalışma ortamı hazırladıklarını ifade eden Ataşbak, stat bünyesinde 178 koltuklu basın tribünü ile basın localarının başta internet olmak üzere, haberleşme adına tüm araçgereçlerle donatılacağını açıkladı. Elips şeklinde üzerinin büyük oranının kapalı olan stadın, aşırı rüzgâr, yağmur ve güneşten etkilenmeyeceğini belirten Ataşbak, Vali Mustafa Büyük'ün sürekli olarak statta incelemelerde bulunduğunu hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozarena bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN