Mali destek programı KOBİ’lerin can suyu

Giriş Tarihi: 29.3.2016
Mali destek programı KOBİ’lerin can suyu

Doğaka bilgilendirme toplantısında konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, mali destek programlarının KOBİ’lere can suyu olmasını dilediklerini söyledi

Doğaka tarafından 2016 yılı Mali Destek Yılı Programları ve Teklif Çağrıları bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Hatay Valisi Ercan Topaca, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, ilçe belediye başkanları ve ilgililer katıldı. Vali Ercan Topaca, Türkiye olarak özel sektör yoluyla refah düzeyini arttırmayı seçmiş liberal ekonomiyi benimsemiş bir ülke olduklarını söyledi.

KOBİ'YE CAN SUYU

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı hizmet binasında düzenlenen toplantıda, mali destek programlarının KOBİ'lere can suyu suyu olmasını dilediklerini ifade eden Topaca, "Sadece özel sektörü desteklemiyoruz. Za- man zaman kamu kurum- larının da yapmış olduk- ları projeleri desteklediğimiz oluyor. Özel sektörün gelişimini gözetiyoruz. Ve ülke olarak biz zaten özel sektör yoluyla refah düzeyini artırmayı seçmiş liberal ekonomiyi benimsemiş bir ülkeyiz" diye konuştu.

3 BİN 736 BAŞVURU

DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız da Hatay için 3 bin 736 proje başvurusu alındığını ve 513 projenin hayata geçirildiğini belirtti. Hatay'ın, ajans destekleme miktarının 49 milyon 542 bin TL ile Kahramanmaraş ve Osmaniye'ye göre bayrağı önde götürdüğünü ifade Yıldız şunları söyledi: Bugün ilan ettiğimiz iş yeri mali destek programımız ile ajansımız 2016 yılı mali destek programlarına 15 milyon TL destekleme olup toplamda 30 milyon TL'lik yatırı- mı hayata geçirme- ye çalışıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mali destek programı KOBİ’lerin can suyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN