Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey Belediyesi 172 girişimci yetiştirdi

Giriş Tarihi: 29.3.2016
Şahinbey Belediyesi 172 girişimci yetiştirdi
Şahinbey Belediyesi, İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü ve KOSGEB arasında 2015 yılı içerisinde vatandaşların kendi işlerini kurmaları amacıyla başlatılan kursu tamamlayan 172 kursiyer sertifikasını aldı. Şahinbey Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB arasında müşterek yapılan projeyle eğitim alan kursiyerlere 70 saat süren eğitim sırasında günlük 20 lira ödenek de verildi. Rahat bir ortamda eğitim alan kursiyerler tamamladıkları kurs sonrasında, aldıkları sertifika ile birlikte KOSGEB'e başvurarak, 50 bin TL hibe ve 100 bin TL kredi almaya hak kazanacak.

230 BİN KİŞİYE KURS

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kendisini en çok heyecanlandıran kursun girişimcilik kursu olduğunu belirterek, "33 bin devam eden kursiyerimiz var. Şu ana kadar verdiğimiz kurslarla 230 bini aştık. Ancak beni en çok heyecanlandıran kurslardan biri girişimcilik kursu. Çünkü bir insanı iş sahibi yapmak, onun etrafında başka insanları iş sahibi yapmak gerçekten çok önemli. Gazianteplilerin de fıtratına uygun bir iş. Bütün Gazianteplilerin de girişimcilik ruhu var" dedi.

GİRİŞİMCİLİK RUHU

Gazianteplilerin ruhunda girişimcilik ruhu olduğu için iş kurmaya korkusuzca atıldıklarını söyleyen Tahmazoğlu, "172 kursiyerimiz daha sertifikalarını aldı. Hepsi de kendi alanlarında işlerini kuracaklar. Hükümetimizin bu konuda önemli destekleri var. Kurs boyunca giderlerin karşılanması için belirli miktarda ödeme yapılıyor. Ayrıca sigortaları yapılıyor, 50 bin lira hibe ve 150 bin lira da faizsiz kredi veriliyor ki bu gerçekten de çok önemli bir destek. Devlet-millet el ele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sürdürmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Belediyesi 172 girişimci yetiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN