Çekiçli cinayette suçlama var

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Çekiçli cinayette şok suçlama var

’da felçli kayınbabasını öldüren damat İsmail Çilingir’in yargılanmasına başlandı. Sanık, kayınvalidesi ile kayınbiraderinin azmettirdiğini ileri sürdü

'da yatalak yaşayan Selami Çilingir'i (54) kendilerine mal vermediği gerekçesiyle kafasına çekiçle vurarak öldüren damat İsmail Çilingir'in (34) yargılanmasına başlandı. Sanık, cinayete kayınvalidesi ve kayınbiraderinin azmettirdiğini ileri sürdü. Müştekiler Nadiye ve Aziz Çilingir ise, sanığın cinayeti mal yüzünden işlediğini öne sürerek, azmettiricilik iddiasını yalanladı. Mahkeme, savcılığa suç duyurusunda bulundu ve 2 müşteki hakkında 'öldürmeye azmettirme" suçundan soruşturma yapılmasını istedi.

ÇEKİÇLE ÖLDÜRÜLDÜ
Olay, 14 Kasım 2015 günü Karakkuyu Mahallesi 9200 Sokak'ta bulunan 41 numaralı evde meydana geldi. Geçirdiği hastalık sonucu 8 yıldır yatalak olan Selami Çilingir, eşi Nadiye ve çocukları Tarsus ilçesinde bir düğüne gittiği sırada kafasına çekiçle vurularak öldürüldü. Soruşturma sonucunda cinayeti miras yüzünden işlediği ileri sürülen ölenin kızı Özlem'in kocası İsmail Çilingir tutuklandı. Savcı, suçunu itiraf eden sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı.

ŞOK SUÇLAMA
İsmail Çilingir, Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıktı. Nöbetçi mahkemede kayınpederi ile tartıştığını ve bir anlık öfkeyle cinayet işlediğini söyleyen sanık, mahkemede ifade değiştirdi. Çilingir şöyle dedi: "Cinayeti ka
yınbabama bakmakta zorlanan kayınvalidem Nadiye ve oğlu Aziz işlettirdi. Karşılığında tarla ve dolmuş durağı vereceklerdi. Karımı boşatmak ve çocuklarımı elimden almakla tehdit ettiler. Bu yüzden öldürmeyi kabul ettim. İlk ifademde bunları söylemedim. tutma sözünü yerine getirmedikleri için her şeyi mahkemede anlatmaya karar verdim."

SUÇ DUYURUSU
Nadiye ve Aziz Çilingir ise sanığı yalanlayıp, Selami Çilingir'e bakmakta zorluk çekmediklerini söyleyerek "Azmettirici olduğumuz iddiası tamamen yalan. Şikayetçiyiz. Mal için öldürdü" dediler. Mahkeme heyeti, sanık İsmail Çilingir'in iddiaları doğrultusunda 'adam öldürmeye azmettirme' suçundan Nadiye ve Aziz Çilingir hakkında Adana Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. İsmail Çilingir'in cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekiçli cinayette şok suçlama var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN