Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir’in önemli eksikliği giderildi

Başkan “Bu sınıflarımızdan kültür evlerimize eğitim görmeye gelen ailelerin yanı sıra bütün vatandaşlarımız faydalanmaktadır” dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Yüreğir’in önemli eksikliği giderildi
Yüreğir Belediye Başkanı 'ın hizmete açtığı Kültür Evleri'nde çocuklara yönelik öncesi eğitim veren çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıfları da hizmete açıldı. 11 adet kültür evinin tamamında sabahçı ve öğlenci olarak hizmet veren çocuk eğitimi ve etkinlikleri faaliyetlerinden aileler ücretsiz olarak faydalanıyor. Başkan Çelikcan bu sınıflara ailelerin çok büyük ilgi göstermelerinden mutluluk duyduklarını belirtti.

EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM
Kültür evlerini yapmaktaki asıl amacın her alanda eğitime katkı sağlamak olduğunu belirten Başkan Çelikcan, her yaştan insanın faydalandığını belirtti. Olumsuzlukların ancak eğitimle önüne geçileceğini belirten Mahmut Çelikcan "Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın en hızlı ve duyarlı dönemine denk gelen dönemdir. İlk eğitim ve yaşanılan deneyimlerin, ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarı üzerinde de önemli etkileri vardır. Biz de bu amaçla çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlamak için çalışıyoruz, eğitime de büyük önem veriyoruz" şeklinde konuştu.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM
Okul öncesi eğitimin birçok faydası olduğunu belirten Başkan Çelikcan "Çocuklarımızın zihinsel, duygusal, sosyal, bedensel gelişimlerinin yüzde 70'i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Bu dönem çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların, zihinsel yeteneklerinin en hızlı geliştiği, biçimlendiği dönemdir. Bu dönem içerisinde kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Okul öncesi eğitim alan çocukların, okula devam oranı ve okul başarısının daha yüksek olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir’in önemli eksikliği giderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN