Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yatırım değil resmen siyasi şov

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Bu yatırım değil resmen siyasi şov

MHP Genel Başkanı tarafından temeli atılan tartışmalara yol açtı. TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Erkan Karakaya, köprünün şov amaçlı olduğunu öne sürdü

TMMOB'A bağlı Mimarlar Odası eski Şube Başkanı ve TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Erkan Karakaya, temeli MHP Genel Başkanı tarafından atılan Devlet Bahçeli sü'nün siyasi şov amaçlı olduğunu savundu. Köprü projesinin kamuoyunda tartışılmadan hayata geçirildiğini bildiren Erkan Karakaya, "Bu projeden 'kent için değil de siyasi bir yatırım amacıyla yapıldığı' kokusu yükseliyor. Yakında işin rengi ortaya çıkar" dedi.

İKİNCİ METRO VAKASI
Adana'nın geleceğini etkileyecek bu proje için Büyükşehir'in görüş almak bir yana sağlıklı bir bilgi dahi vermediğini vurgulayan Karakaya, "Kamuoyuna mal edilmemiş büyük projelerde ileride sorunlar yaşanmıştır. Hafif Raylı Sistem Projesi buna bir örnektir. Proje kamuoyundan saklandı, ihale süreci kamuoyundan gizlendi. Bu yanlışlar yüzünden Adana hizmet alamıyor ve acısını yaşıyoruz. Borcunu ödüyoruz. Şimdi yapılan bir yanlış yüzünden 5 yıl daha hizmet alamayacağız" diye konuştu.

KAFALARI KARIŞTIRDI
Köprünün iki yerden suyu geçtiğine dikkat çeken Karakaya, "Alternatif projeler tartışılmadan hayata geçiriliyor. Projede çift hatlı raylı sistem bulunuyor. Ancak bu projeyi destekleyen bir raylı sistem yok. Bu raylar hangi raylı sistem projesinin bağlantısını sağlıyor? Köprüden geçen raylı sistem nereden geliyor nereye gidecek? Kimse bunu bilmiyor. Belediyeler bu türden yatırımları yaparken planlanmış kentin önceliklerini, kişisel fantezilerine kurban etmemeli" şeklinde konuştu.

SİYASİ ŞOV KOKUSU
İlk başta betonarme köprüden bahsedilmesine karşın çelik bir köprünün temelinin atıldığını ifade eden Karakaya şöyle konuştu: "Bu projeden 'kent için değil de siyasi bir yatırım amacıyla yapıldığı' kokusu yükseliyor. Alelacele temel atılıyor, partisinde ismi tartışılmaya başlanan sayın Devlet Bahçeli'nin adının verilmesi, köprünün üzerindeki kullanılan siyasi semboller, siyasi bir yatırım havası veriyor. Adanalının parasıyla siyasi şov yapıldı. Bu teknik bir hizmet değil, siyasi bir çalışmadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yatırım değil resmen siyasi şov
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN